Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mistrzostwa Świata co dwa lata!

23.06.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Rada Administracyjna FIVB zatwierdziła siatkarski kalendarz FIVB na lata 2025-2028, w tym organizację Mistrzostw Świata w piłce siatkowej co dwa lata i dostosowanie ich do roku przedolimpijskiego.

– Zmiany te są częścią stałych wysiłków FIVB mających na celu usprawnienie międzynarodowego kalendarza siatkówki. Mają one na celu poprawę ogólnych wrażeń fanów, przy jednoczesnym priorytetowym traktowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia sportowców, a także potrzeb innych kluczowych partnerów siatkówki – argumentuje swoje decyzje FIVB.

Liczba uczestników MŚ zostały zwiększona z 24 do 32, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Zmieniła się także ich formuła. W zmienionym formacie 32 drużyny zostaną podzielone na osiem grup po cztery drużyny podczas fazy każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy przejdą następnie do bezpośredniej fazy pucharowej, obejmującej 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały i finał.

W procesie kwalifikacji do FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej gospodarz(e) uzyskają automatyczną kwalifikację wraz z aktualnym Mistrzem Świata. Ponadto trzy najlepsze drużyny z każdych mistrzostw kontynentalnych zakwalifikują się bezpośrednio, a pozostałe drużyny zajmą miejsca w światowych rankingach FIVB na koniec sezonu reprezentacji narodowych w roku poprzedzającym mistrzostwa świata.

Nowe zasady kalendarza siatkówki mają usprawnić także proces kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku. Gospodarz (USA) dołączy do pięciu mistrzów kontynentów, czterech najlepszych drużyn Mistrzostw Świata 2027, które nie wywalczyły wcześniej awansu i dwóch najwyżej sklasyfikowanych drużyn według światowego rankingu (po Lidze Narodów), które nie będą miały jeszcze kwalifikacji.

– Szczegółowy kalendarz siatkarski na rok 2025 wraz z gospodarzami nadchodzących ważnych imprez zostanie ogłoszony w późniejszym terminie za pośrednictwem oficjalnych kanałów FIVB – informuje Światowa Federacja Piłki Siatkowej.

Źródło: www.fivb.com

 

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin