Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mistrz świata w Jastrzębskim Węglu! Witamy w Klubie Dawida Konarskiego!

07.05.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem naszego Klubu został Dawid Konarski. Kontrakt obowiązuje na przyszły sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Fanom siatkówki nie trzeba przybliżać sylwetki nowego gracza JW. Dawid to podstawowy atakujący reprezentacji Polski z minionego sezonu, w której wystąpił blisko 100 razy. Jest mistrzem świata z 2014 roku i brązowym medalistą Pucharu Świata. W siatkówce klubowej największe triumfy święcił z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski.

Nie mniejsze sukcesy osiągnął wraz z Asseco Resovią Rzeszów, z którą także sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w Polsce, a ponadto wywalczył srebro Ligi Mistrzów podczas turnieju finałowego w Berlinie w 2015 roku. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień indywidulanych, z których najważniejsze to: MVP mistrzostw Polski 2015, MVP i najlepszy atakujący Pucharu Polski 2017 oraz MVP Superpucharu Polski 2013.

W zeszłym sezonie zdecydował się po raz pierwszy w swej karierze wyjechać do klubu zagranicznego. Wybrał turecki Ziraat Bankasi Ankara, w którym występował wspólnie z innym reprezentantem kraju Bartoszem Kurkiem. Jego turecka drużyna zakończyła sezon na piątym miejscu, a także wystąpiła w finale europejskiego Pucharu CEV.

Teraz zawodnik wraca pod skrzydła trenera Ferdinando De Giorgiego, z którym dwa raz stanął na najwyższym stopniu podium PlusLigi. Włoski szkoleniowiec jest niezmiernie rad z decyzji o przyjściu do Jastrzębskiego Węgla, podjętej przez swego byłego podopiecznego. – Dawid to bardzo dobry zawodnik, profesjonalista, pozytywnie nastawiony do pracy zespołowej. Jest zawodnikiem z dobrą techniką. Naszej nowej drużynie potrzebne jest doświadczenie, które Dawid posiada  i  jakość w grze, którą prezentuje – mówi „Fefe” De Giorgi, trener Jastrzębskiego Węgla.

Zadowolony z pozyskania Konarskiego jest również prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. – Potrzebowaliśmy wzmocnienia na pozycji atakującego i wydaje się, że jest to ruch najlepszy z możliwych, jaki byliśmy w stanie poczynić w tym zakresie. Pozyskaliśmy mistrza kraju, mistrza świata, reprezentanta Polski. Miejmy nadzieję, że zawodnik dobrze wkomponuje się w zespół, zagra u nas na swoim poziomie i będzie tym przysłowiowym „killerem” w ataku – dodaje szef zarządu Jastrzębskiego Węgla.

Co skłoniło Dawida do przyjścia do naszego Klubu?

– Myślę, że nie ma co ukrywać, iż otrzymałem z Jastrzębskiego Węgla bardzo dobrą ofertę. Klub nawiązał ze mną pierwszy kontakt już w styczniu. Wówczas nie przypuszczałem, że ten transfer dojdzie do skutku. Cieszę się, że tak się stało i chcę podziękować za to prezesowi Klubu oraz strategicznemu sponsorowi Klubu. Przedstawiony został mi plan, w którym w ciągu dwóch lat ma powstać bardzo silna drużyna, która będzie walczyć o mistrzostwo Polski. Ponadto, w Jastrzębskim Węglu jest trener, którego znam i on również po części miał wpływ na moją decyzję. Te wszystkie wymienione elementy złożyły się na to, że po roku gry za granicą, wracam do Polski, by grać w Jastrzębskim Węglu – tłumaczy nowy atakujący naszego Klubu.

Dawid Konarski

Ur. 31.08.1989r. w Świeciu

Wzrost: 198 cm

Waga: 98 cm

Zasięg w ataku: 355 cm

Zasięg w bloku: 335 cm

Kluby: Delecta Bydgoszcz, Asseco Resovia Rzeszów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Ziraat Bankasi Ankara

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin