Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mistrz Polski i półfinalista Ligi Mistrzów rywalem JW w ćwierćfinale play off

23.03.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Dzisiaj rozstrzygnęła się kwestia tego, z kim zmierzymy się w pierwszej rundzie play off PlusLigi.

Po tym jak Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonał dziś na wyjeździe 3:0 Cuprum Lubin stało się jasne, że naszym przeciwnikiem w walce o półfinał mistrzostw Polski będzie PGE Skra Bełchatów. Bełchatowski zespół nie będzie już w stanie zmienić swojej lokaty na koniec rundy zasadniczej, a to oznacza że – bez względu na wynik niedzielnej konfrontacji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle – zakończy tę część rozgrywek na szóstym miejscu.

Przed Pomarańczowymi zatem bardzo trudne zadanie. Bełchatowianie to wciąż aktualny mistrz kraju, a od środy również półfinalista Ligi Mistrzów. W składzie zespołu prowadzonego przez trenera Roberto Piazzę (w sezonie 2014/2015 był szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla) aż roi się od gwiazd. W drużynie tej jest trzech mistrzów świata z Turynu z 2018 roku (Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk), dwóch mistrzów świata z mundialu w Polsce z 2014 roku (Mariusz Wlazły, Karol Kłos), znakomity Irańczyk Milad Ebadipour i wielu innych graczy o uznanej marce na siatkarskim rynku.

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe w rywalizacji do dwóch wygranych odbędzie się 27 marca o godzinie 17:30 w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Druga potyczka – 30 marca o 14:45 w Bełchatowie. Ewentualny trzeci pojedynek zaplanowano na 7 kwietnia w jastrzębskiej HWS (godzina 17:30).

Słowem: będzie się działo!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin