Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Michał Szalacha zostaje z nami na kolejne dwa lata!

16.05.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub przedłużył na dwa kolejne sezony kontrakt z Michałem Szalachą.

25-letni środkowy bloku był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla od końca kwietnia tego roku, kiedy trafił do drużyny dowodzonej przez trenera Roberto Santilliego na zasadzie transferu medycznego w miejsce kontuzjowanego Grzegorza Kosoka.

Uraz kapitana naszej drużyny okazał się wówczas na tyle poważny, że wykluczył go z gry do końca sezonu. Michał wystąpił we wszystkich trzech meczach Pomarańczowych w rywalizacji o brąz. W każdym ze spotkań przeciwko Aluronowi Virtu Warcie Zawiercie dołożył swoją „cegiełkę” do wygranych, których efektem jest brązowy medal wywalczony przez nasz Klub w rozgrywkach sezonu 2018/2019.

– Może nie był to długi czas, ale dzięki temu pobytowi poznałem klub od środka. Zapoznałem się również z trenerem i chłopakami z drużyny, a spora cześć z nich zostaje na przyszły sezon. Na pewno ułatwi mi to aklimatyzację – przyznaje Michał Szalacha, który wypowiada się o naszym Klubie w superlatywach.

– Jestem pod wrażeniem funkcjonowania klubu i profesjonalizmu zawodników. Widać, że każdy wie, po co jest w zespole, a to przekłada się na poziom treningu, który jest bardzo wysoki. Również atmosfera meczowa robiła na mnie duże wrażenie i bardzo się cieszę, że udało mi się pomoc klubowi w zdobyciu medalu – dzieli się swoimi wrażeniami środkowy JW.

Po sezonie ligowym Michał otrzymał powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski. Z jakim nastawieniem podchodzi do ewentualnej gry w barwach narodowych? – Nie oczekuję zbyt wiele. Po prostu nastawiam się na dobrą pracę i zbieranie doświadczenia ze współpracy ze sztabem i zawodnikami na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że dostanę szansę na pokazanie swoich umiejętności – mówi skromnie wychowanek Resovii Rzeszów.

Z zawodnikiem spore nadzieje wiąże szkoleniowiec Pomarańczowych Roberto Santilli. – Michała Szalachę obserwuję od kilku lat. Nawet pomimo tego, że nie jest to już młodzieniaszek – skończył przecież dwadzieścia pięć lat – i nie posiada jakieś długiej historii gry w PlusLidze, to dostrzegam w nim ogromny potencjał, który może rozwinąć. Przez ostatnie dwa lata znacząco się poprawił. Dlatego stanowił dla nas interesującą i ważną opcję na pozycji środkowego w zespole. Jestem przekonany, że w jego przypadku zaprocentuje też praca z kadrą narodową. Oczekujemy, że z każdym dniem będziemy obserwować postępy w jego grze. Już w ostatnim play offie Michał zaprezentował spore umiejętności. Jestem przekonany, że będzie dla nas wartościowym graczem – puentuje Roberto Santilli, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Michał Szalacha

Ur. 15.01.1994r. w Rzeszowie

Wzrost/waga: 202 cm/97 kg.

Zasięg w ataku/zasięg w bloku: 365 cm/335 cm.

Kluby: Resovia Rzeszów, AZS AGH Kraków, AZS Częstochowa, Łuczniczka Bydgoszcz, Jastrzębski Węgiel.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin