Michał Szalacha nadal gra z nami! „Topowy zespół, topowa organizacja”

Opublikowany przez 26 maja, 2020 10:33

Rozmiar czcionki : A- A A+

Z przyjemnością informujemy, że w nachodzącym sezonie barwy Jastrzębskiego Węgla nadal będzie reprezentować Michał Szalacha.

26-letni środkowy bloku jest zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla od kwietnia 2019 roku, kiedy to trafił do naszej drużyny na zasadzie transferu medycznego w miejsce kontuzjowanego Grzegorza Kosoka.

Michał Szalacha to siatkarz z wielkim potencjałem. Nie przez przypadek w zeszłym roku otrzymał powołanie od trenera Vitala Heynena do kadry narodowej. Niestety, ten jego rozwój w reprezentacji trochę zahamowała kontuzja. Gdyby nie to, z pewnością zaistniałby w niej bardziej znacząco. My jako Klub również dostrzegliśmy spore umiejętności u tego zawodnika i w końcówce sezonu 2018/19 pozyskaliśmy go jako transfer medyczny za Grzegorza Kosoka. Wówczas, w meczach o brązowy medal, Michał pokazał się z bardzo dobrej strony. Po tamtym sezonie związaliśmy się z tym zawodnikiem na kolejne dwa lata i w ramach tej umowy kontynuujemy współpracę. W nadchodzących rozgrywkach formacja środkowych będzie u nas w całości złożona z polskich zawodników i wierzę, że Michał Szalacha będzie stanowił jej ważne ogniwo – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Sam zawodnik mocno komplementuje Klub i ambitnie podchodzi do kolejnych wyzwań. – Cieszę się bardzo, że zostaję w Jastrzębskim Węglu na przynajmniej jeszcze jeden sezon. Jest to topowy zespół, topowa organizacja i myślę, że w nachodzącym sezonie będziemy bili się o złoto – mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Michał Szalacha

Ur. 15.01.1994r. w Rzeszowie

Kluby: Resovia Rzeszów, AZS AGH Kraków, AZS Częstochowa, Łuczniczka Bydgoszcz, Jastrzębski Węgiel.