Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Michał Szalacha dołącza do Pomarańczowych!

26.04.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub pozyskał nowego zawodnika. Jest nim 25-letni środkowy bloku Michał Szalacha.

Kluczowe jest dobro Klubu

Michał przechodzi do naszego Klubu na zasadzie transferu medycznego w miejsce Grzegorza Kosoka. Kontuzja kapitana naszej drużyny okazała się na tyle poważna, że wyklucza go z gry do końca sezonu.

– Bardzo mi przykro, że nie dokończę sezonu w składzie zespołu, na placu gry, ale taki jest sport. Czasami zdarza się tak, że w najważniejszym momencie dla sportowca zawodzi jego zdrowie. W ostatnim meczu z ONICO Warszawa starałem się jeszcze pomóc drużynie, myśląc wspólnie z fizjoterapeutą, że nie będzie aż tak źle. Aczkolwiek późniejsza diagnoza, badanie oraz konsultacja medyczna nie były dla mnie pomyślne i potwierdziło się najgorsze, a mianowicie to, że moja przerwa w grze potrwa dłużej. Teraz kluczowe jest dobro Klubu i dobro tych zawodników, którzy grają. Ja będę wspierał zespół z boku w walce o brązowy medal – przyznaje Grzegorz Kosok.

Interesujący zawodnik

Michał Szalacha trenuje już z naszym zespołem i będzie do dyspozycji trenera w sobotnim, pierwszym spotkaniu o brązowy medal z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

– Niestety, z powodu kontuzji „Kosa” nie będzie w stanie nam pomóc już do końca sezonu, dlatego zdecydowaliśmy się na pozyskanie dżokera medycznego. Cieszę się, że uzyskaliśmy na to zgodę. Michał to interesujący zawodnik, młody gracz o świetnych warunkach fizycznych, któremu przyglądamy się już jakiś czas i mam nadzieję, że będzie częścią naszej drużyny również w przyszłości – mówi Roberto Santilli, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Chce pomóc wywalczyć medal

Michał jest wychowankiem Resovii Rzeszów. W klubie z Podkarpacia występował jedynie w drużynach młodzieżowych. W seniorskiej siatkówce zadebiutował w AZS-ie Częstochowa, a obecny sezon spędził i zakończył w barwach Chemika Bydgoszcz. Jego kontrakt z bydgoskim klubem został rozwiązany.

– Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Szczerze mówiąc, byłem trochę zaskoczony tą informacją, ale długo się nie zastanawiałem. Chcę pomóc chłopakom w wywalczeniu brązowego medalu. Ostatni czas spędziłem głównie odpoczywając, ale też pracując w siłowni i trochę pod względem siatkarskim. Mam nadzieję, że jestem w dobrej dyspozycji i uda mi się jak najlepiej wykorzystać mój potencjał, żeby pomóc drużynie – podkreśla Michał Szalacha.

– Od dłuższego czasu obserwujemy tego zawodnika i nie ukrywamy, że widzielibyśmy go w naszym składzie również na przyszły sezon. Żałujemy, że nie dogramy obecnego sezonu w podstawowym składzie, ale skoro istnieje możliwość dokonania transferu medycznego w świetle obowiązujących przepisów i inne kluby również z tego skorzystały, to my także szukamy dla siebie rozwiązania w tym zakresie – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Michał Szalacha

Ur. 15.01.1994r. w Rzeszowie

Wzrost/waga: 202 cm/97 kg.

Zasięg w ataku/zasięg w bloku: 365 cm/335 cm.

Kluby: Resovia Rzeszów, AZS AGH Kraków, AZS Częstochowa, Łuczniczka Bydgoszcz.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin