Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Michał Gierżot zarażony koronawirusem

06.10.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w rezultacie przeprowadzonego 5 października testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 w przypadku 19-letniego Michała Gierżota otrzymano wynik pozytywny.

Przyjmujący naszej drużyny wrócił z Mistrzostw Europy do lat 20, które odbywały się w zeszłym tygodniu w Czechach. Jeszcze przed powrotem z czempionatu zawodnik uzgodnił z trenerem naszego Klubu, że po przyjeździe do Jastrzębia-Zdroju otrzyma kilka dni wolnego od treningów. Dlatego też w zajęciach tych – od przyjazdu z czeskiego turnieju – nie brał udziału.

Jednocześnie, zgodnie z wewnętrznymi procedurami przyjętymi w dobie koronawirusa przez nasz Klub zawodnik w dniu 5 października został poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2. Dokładnie takie same czynności Jastrzębski Węgiel wdrażał w przypadku zawodników, którzy przyjechali do Klubu przed startem okresu przygotowawczego, jak również w przypadku graczy, którzy z różnych względów (np. obowiązki reprezentacyjne, dogrywanie sezonu w innych ligach) dołączali do drużyny z opóźnieniem.

W dniu 6 października otrzymaliśmy pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 w przypadku Michała Gierżota. W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że zawodnik wyraził zgodę na podanie do publicznej wiadomości swoich danych osobowych.

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla przebywa obecnie w samoizolacji i po kontakcie z sanepidem został poddany kwarantannie. Jednocześnie informujemy, że Michał czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów charakterystycznych dla COVID-19.

KS Jastrzębski Węgiel S.A. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki.

Apelujemy do wszystkich osób, które miały kontakt z Michałem Gierżotem, o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do objawów choroby należą: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata smaku i węchu, bóle stawowo-mięśniowe.

Powyższa sytuacja nie wpływa w żaden sposób na treningi i przygotowania naszej pierwszej drużyny do kolejnych meczów zarówno w rozgrywkach PlusLigi, jak i Ligi Mistrzów.

Michałowi życzymy dużo zdrowia i jak najszybszego powrotu do zespołu!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin