Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki dojdzie do skutku

04.02.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Polska Liga Siatkówki S.A. w oficjalnym piśmie poinformowała dzisiaj nasz Klub, że – pomimo wykrytych przypadków zakażeń koronawirusem w Jastrzębskim Węglu – nie ma regulaminowych oraz prawnych możliwości do przełożenia zaplanowanego na piątek spotkania pomiędzy naszą drużyną i Ślepskiem Malow Suwałki.

Przypomnijmy, że w rezultacie przeprowadzonych 2 lutego testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, w przypadku dwóch naszych zawodników otrzymano wyniki pozytywne. Zespół i sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla zostali poddani badaniu na obecność SARS-CoV-2 w związku z zaplanowanym na 8 lutego wyjazdem na turniej 4. rundy Ligi Mistrzów w Kazaniu. Dwie osoby zakażone oraz siedmiu innych przedstawicieli naszej drużyny, którzy wcześniej nie przeszli choroby COVID-19, przebywają obecnie na kwarantannie.

W zaistniałej sytuacji Jastrzębski Węgiel zwrócił się z prośbą do naszych najbliższych rywali oraz Polskiej Ligi Siatkówki o przełożenie piątkowego meczu 24. kolejki PlusLigi. MKS Ślepsk Malow Suwałki nie wyraził na to zgody, natomiast Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki w przesłanym do naszego Klubu w dniu 4 lutego oficjalnym piśmie poinformował, że nie ma regulaminowych oraz prawnych możliwości do przełożenia piątkowego spotkania. Zarząd naszego Klubu przyjął do wiadomości decyzję PLS, uszanował ją i nie będzie się od niej odwoływał.

Polska Liga Siatkówki powołała się na ustalenia, które miały miejsce na spotkaniu Prezesów Klubów w Arłamowie, gdzie zostało ustanowione i przegłosowane przez wszystkich uczestniczących przedstawicieli klubów, że w przypadku gotowości do gry ośmiu zawodników (w tym minimum jednego rozgrywającego) z 14-osobowego trzonu zespołu, mecz zostaje rozegrany.

Jastrzębski Węgiel spełnia ten warunek – w gotowości meczowej jest dziewięciu naszych zawodników. Głównym elementem złożonego przez nasz Klub wniosku o przełożenie meczu była jednak kryzysowa sytuacja związana z brakiem sztabu szkoleniowego. W przypadku kadry trenerskiej bowiem tylko fizjoterapeuta Bartosz Celadyn aktualnie nie jest objęty kwarantanną.

Przepisy Gry w Piłkę Siatkową stanowią, że pod nieobecność pierwszego trenera jego obowiązki przejmuje kapitan drużyny. Jastrzębski Węgiel czyni jednak starania, by w piątek naszą drużynę z ławki trenerskiej poprowadził trener-koordynator z Akademii Talentów Dariusz Luks. W miejsce brakujących zawodników na danych pozycjach do składu na piątkowy mecz dołączeni zostaną juniorzy z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Początek piątkowego spotkania o godzinie 20:30. Transmisja meczu w Polsacie Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin