Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mecz straconej szansy. Punkt w starciu z Vervą Warszawa

12.01.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W zaległym meczu 5. Kolejki Plusligi Jastrzębski Węgiel uległ po tie-breaku Vervie Warszawa Orlen Paliwa 2:3.

Pierwszy punkt we wtorkowym spotkaniu zdobył po ataku Mohamed Al Hachdadi. Później w ofensywie błyszczał Rafał Szymura, który dołożył jeszcze asa serwisowego (5:2). Dwa przestrzelone ataki przez Michała Superlaka skutkowały wynikiem 9:5 dla naszego zespołu. Po czasie wziętym przez trenera Andreę Anastasiego Al Hachdadi zaserwował asa (10:5). Nasi rywale podejmowali ryzyko w polu serwisowym, ale nie byli tak skuteczni w tym elemencie, jak nasz zespół. Kolejny as serwisowy autorstwa Szymury oznaczał rezultat 15:10 dla JW i drugą przerwę na żądanie szkoleniowca gości. Potem warszawianie zmniejszyli nieco straty (16:14, 18:15), ale w dalszym ciągu to nasza drużyna była w natarciu (19:17). Wejście Jakuba Buckiego zadaniowo w pole serwisowe okazało się strzałem w dziesiątkę. Nasz „bombardier” od razu popisał się punktową zagrywką (20:17)! Kiedy Bucki opuszczał boisko, mieliśmy już bezpieczne prowadzenie (23:18). Ostatnie słowo w secie należało do Szymury, który atakiem z piłki przechodzącej zakończył partię (25:18).

Druga część meczu rozpoczęła się lepiej dla naszych rywali (5:2). Luke Reynolds szybko zareagował przerwą na żądanie, po której zmniejszyliśmy różnicę punktową do jednego „oczka” (4:5). Za chwilę warszawska ekipa znów przyspieszyła (4:7). Tomasz Fornal na moment powstrzymał ich ucieczkę, ale gracze Vervy nadal byli w natarciu (7:10, 8:11). Kiedy wreszcie w tej partii zafunkcjonowała nasza zagrywka (as Lukasa Kampy), mieliśmy już tylko punkt straty do warszawian. Zaraz potem Al Hachdadi skutecznie zwieńczył kontrę (11:11), ale słowa uznania w tej akcji należą się świetnie interweniującemu w obronie Jakubowi Popiwczakowi. As Jurija Gladyra dał naszej drużynie pierwsze prowadzenie w tym secie (14:13). Po kolejnym w tym secie udanym kontrataku Al. Hachdadiego nasza drużyna zyskała dwupunktowy zapas (16:14). Jeszcze do stanu 18:16 mieliśmy dwa „oczka” przewagi, ale as serwisowy Igora Grobelnego odwrócił wynik na korzyść stołecznej drużyny (19:20). Jastrzębski Węgiel nie odpuścił i przy walnym udziale świetnego w tym dniu Szymury znów wyszedł na prowadzenie (21:20). Ostatni fragment tego seta to regularna wymiana ciosów, z której zwycięsko wyszli „pomarańczowi”. W roli głównej na końcu wystąpił niezawodny Bucki, który zamknął partię asem serwisowym (25:23)!

Na początku trzeciej partii znów rozgorzała walka, w której po czasie zaznaczyła się nasza lekka przewaga (8:6), ale warszawianie nie odpuścili (8:8). W tym fragmencie na boisku po naszej stronie błyszczeli: Szymura, Gladyr i Al Hachdadi. As Kampy na Grobelnym, a następnie potężny blok Gladyra na Piotrze Nowakowskim skutkował rezultatem 12:8 dla naszej ekipy. Kiedy Fornal mocno wybił piłkę po rękach blokujących warszawian, na tablicy wyświetlił się wynik 16:12 dla JW. Świetna akcja z perfekcyjnym przyjęciem Fornala i błyskiem w ataku Szymury dała rezultat 19:15. Warszawianie udowodnili jednak, że nie są drużyną którą można łatwo złamać i niebezpiecznie zbliżyli się punktowo (19:18). Po autowym ataku Fornala był remis po 21. W kolejnej akcji nasz przyjmujący obił ręce blokujących warszawian. W ważnym momencie meczu Angel Trynidad De Haro nie zrozumiał się z Bartoszem Kwolkiem i piłka została po stronie gości. To oznaczało meczbole dla JW przy stanie 24:22. Verva zdołała się wybronić (24:24), ale Szymura ponownie dał nam szanse na skończenie meczu (25:24). I tym razem warszawianie pozostali w grze. Natomiast za sprawą Grobelnego rozstrzygnęli seta na swoją korzyść (25:27).

Napędzeni taki obrotem sprawy goście świetnie weszli w czwartego seta (0:3). Po efektownym ataku (!) Lukasa Kampy wynik brzmiał 2:4. Grający z większą swobodą goście wciąż byli na czele, a nasz zespół gasł z każdą akcją (6:11). Na chwilę „przebudził się” Al Hachdadi (9:12), ale to wciąż było za mało na konsekwentnie grających już teraz warszawian (10:14, 11:16). Wówczas doszło do podwójnej zmiany w naszym zespole. Na placu pojawili się Eemi Tervaportti i Jakub Bucki. Przy serwisie Fina doszliśmy rywali na różnicę jednego punktu (15:16). Przełamać przeciwników jednak nie zdołaliśmy (15:19). Pewnie grająca Verva wygrała seta 25:19 i doprowadziła do remisu w meczu 2:2 i tie-breaka.

Decydująca część meczu zaczęła się od skutecznego ataku Grobelnego, na co efektywnie odpowiedział Al Hachdadi. Grobelny jeszcze raz przyłożył w ataku, a następnie w kłopoty wpędził nasz zespół zagrywką Superlak (1:5). Tempo gry naszej drużyny „siadło” zupełnie, a warszawianie nie zamierzali się zatrzymywać. Zespoły zmieniły się stronami przy stanie 8:3. Obraz gry do końca nie uległ zmianie i to goście ze stolicy triumfowali w decydującej partii i całym spotkaniu 3:2.

MVP: Igor Grobelny.

Jastrzębski Węgiel – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 (25:18, 25:23, 25:27, 19:25, 9:15)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Wiśniewski, Gladyr, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Tervaportti

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Superlak, Trynidad de Haro, Nowakowski, Wrona, Kwolek, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Kozłowski, Ziobrowski, Król

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin