Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mazowiecki dwupak. Przed Pomarańczowymi łączony wyjazd do Warszawy i Radomia

21.11.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po sobotnim zwycięstwie z Łuczniczką Bydgoszcz od początku tego tygodnia nasz zespół przygotowuje się już do kolejnych konfrontacji w Pluslidze.

W krótkim odstępie czasu podopieczni trenera Marka Lebedewa rozegrają dwa pojedynki w mazowieckiem. Najpierw w sobotę 26 listopada o godz. 14:45 zmierzą się z ONICO w Warszawie, a następnie w środę 29 listopada o godz. 18:00 w Radomiu z Cerradem Czarnymi.

Sztab szkoleniowy JW podjął decyzję, że po pierwszym meczu jastrzębska ekipa nie będzie wracać na Śląsk, tylko zostanie na nocleg w stolicy kraju. Stamtąd następnego dnia przemieści się do Radomia i na miejscu  przez dwa dni będzie przygotowywać się do kolejnego spotkania ligowego.

– Gdybyśmy zdecydowali się na powrót do domu bezpośrednio po meczu z ONICO, musielibyśmy liczyć się z jedną zarwaną nocą, a później jednym dodatkowym dniem w autokarze. Uznaliśmy więc, że lepiej będzie zostać w Warszawie i spokojnie udać się do Radomia, gdzie w poniedziałek potrenujemy w siłowni, a we wtorek przeprowadzimy już normalny trening – ­klaruje Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Najbliższe spotkania składają się na kolejny już maraton meczowy w tym sezonie. Licząc od meczu w Warszawie Pomarańczowi rozegrają pięć potyczek w dwa tygodnie – cztery w rozgrywkach krajowych i jedno w Lidze Mistrzów. – Taka jest cena sukcesu. Wywalczyliśmy brąz w PlusLidze i teraz awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, stąd też natężenie spotkań jest większe. Jest to męczące i stresujące, ale dla zawodników na pewno ekscytujące  – stwierdza australijski szkoleniowiec JW.

Na pewno cieszy fakt, że nasz zespół jest w formie. Cztery ostatnie spotkania Pomarańczowych kończyły się ich zwycięstwami bez straty seta. – Osiągnęliśmy moment, w którym nasza forma i gra ustabilizowała się. Indywidualnie każdy z zawodników również jest bliski swojego szczytu formy. Dlatego też, nasze samopoczucie jest lepsze, aniżeli chociażby trzy tygodnie temu. Mamy więcej pewności siebie. Ale teraz czekają nas dwa trudne mecze wyjazdowe. W zeszłym sezonie przegraliśmy w Warszawie, a w radomskiej hali każdemu gra się ciężko, więc będzie to dla nas wielki test – kończy Australijczyk.

Zarówno w jednym, jak i w drugim meczu nasi siatkarze będą mogli liczyć na wsparcie z trybun ze strony Koła Sympatyków Jastrzębskiego Węgla, którzy liczną grupą wybierają się na oba spotkania.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin