Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mateusz Jóźwik nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla!

29.06.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub podpisał roczny kontrakt z 27-letnim przyjmującym Mateuszem Jóźwikiem.

– Wiadomość ta może jeszcze nie do końca odmieniła moje życie, natomiast była to dla mnie wiadomość szczęśliwa. Z tego tytułu, że marzyłem o grze o dużą stawkę. Na pewno wiąże się z tym olbrzymi rozwój i motywacja, której – mam nadzieję – mi nie braknie. Tak oto Mateusz Jóźwik opisuje swoją reakcję na ofertę ze strony Jastrzębskiego Węgla.

Nasz nowy przyjmujący jest krakowianinem, chociaż on sam lubi doprecyzować, iż jest nowohucianinem. Swoją przygodę z siatkówką zaczynał wraz z Tomaszem Fornalem jako ośmiolatek na krakowskim Osiedlu 2 Pułku Lotniczego pod okiem Marka Fornala – taty Tomasza oraz trenera Tomasza Klocka. W wieku 15 lat wyjechał do Rzeszowa, by grać w AKS Rzeszów. Następnie został objęty centralnym szkoleniem w SMS PZPS Spała. Ma też za sobą występy w juniorskiej drużynie BBTS Bielsko-Biała.

W dalszej kolejności próbował swoich sił w lidze austriackiej (Union Raiffeisen Waldviertel), a następnie ogrywał się w klubach pierwszoligowych, reprezentując kolejno barwy klubów: TSV Sanok, Krispol Września, AZS AGH Kraków i PSG KPS Siedlce. W sezonie 2021/2022 dołączył do występującego w PlusLidze LUK-u Lublin i został w nim do końca minionego sezonu. Łącznie w PlusLidze wystąpił w 33 meczach, w których zdobył 66 punktów.

O Jastrzębskim Węglu wypowiada się w bardzo ciekawy sposób:

– Ten Klub jest dla mnie trochę jak Disneyland. Nie ma co ukrywać: wchodzisz tutaj i widzisz te wszystkie sukcesy klubu, który jest starszy niż prawdopodobnie moi rodzice. Sukces za sukcesem. Drużyna, którą skompletowaliście w poprzednim roku wygrała Mistrzostwo Polski i grała w finale Ligi Mistrzów. Jest to dotychczasowy największy sukces Waszego Klubu. Zatem, jest to jak sklep z zabawkami dla małego dziecka. Fajnie byłoby nauczyć się jak działają i dołączyć do nich – mówi Mateusz Jóźwik.

Witamy w Jastrzębskim Węglu, Mateusz!

 

Mateusz Jóźwik

Data urodzenia: 30.05.1996r.

Miejsce urodzenia: Kraków

Pozycja: Przyjmujący

Wzrost: 195 cm

Waga: 86 kg

Zasięg w ataku: 347 cm

Zasięg w bloku: 320 cm

Kluby: Hutnik Dobry Wynik Kraków, AKS V LO Rzeszów, BBTS Bielsko-Biała U21, Union Raiffeisen Waldviertel (Austria), TSV Sanok, Krispol Września, AZS AGH Kraków, PSG KPS Siedlce, LUK Lublin.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin