Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Marko Sedlacek nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla!

27.07.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Miło nam poinformować, że nasz Klub podpisał kontrakt z 27-letnim przyjmującym Marko Sedlackiem. Umowa z chorwackim zawodnikiem będzie obowiązywać na rok z możliwością przedłużenia jej o kolejny sezon.

– Decyzja o podpisaniu kontraktu z Jastrzębskim Węglem była naprawdę prosta, ponieważ jest to jeden z najlepszych klubów na świecie. Słyszałem tylko dobre rzeczy na temat organizacji oraz polskich kibiców siatkarskich, którzy są najlepsi na świecie. Teraz będę miał okazję przekonać się o tym samemu i poczuć tę atmosferę na meczach. Nie mogę się już doczekać i chcę czerpać z tego przyjemność – mówi Marko Sedlacek, reprezentant Chorwacji.

Marko jest pierwszym Chorwatem w Jastrzębskim Węglu. Swoją karierę siatkarską zaczynał w rodzinnym Zagrzebiu, w klubie HAOK Mladost. Stamtąd już po roku gry w seniorskiej drużynie przeniósł się do francuskiego Rennes Volley, a w kolejnym roku był już we włoskiej Piacenzie. Później znów na trzy lata powrócił do ojczyzny. Z Mladostą dwa razy sięgnął po mistrzostwo Chorwacji, po dwa krajowe Puchary i dwa Superpuchary.

Po występach w macierzystym klubie z Zagrzebia ponownie wyruszył do Italii, tym razem zasilając Vero Volley Monza. W klubie z regionu Lombardii spędził niecałe dwa sezony. W grudniu 2020 wybrał ofertę chińskiego Fudan University Shanghai, ale nie rozegrał tam ani jednego meczu z powodu pandemii koronawirusa. Z Chin wrócił do Europy, przenosząc się nad Bosfor, do Galatasaray Stambuł.

Po roku gry w Turcji po raz trzeci zdecydował się na grę w Serie A1, tym razem w barwach Top Volley Cisterna. Trzecie podejście do ligi włoskiej było w przypadku Sedlacka zdecydowanie najlepsze. W 22 meczach minionego sezonu (jego drużyna nie zdołała się przebić do play offów) zdobył łącznie 295 punktów, co daje średnią punktową na poziomie 13,4 na mecz.

– Kiedy zaczynałem grać w siatkówkę, miałem dwa marzenia. Pierwszym – była gra w lidze włoskiej, zaś drugim występy w Polsce. Po kilku latach spędzonych w Serie A, teraz mam szansę gry w PlusLidze, z czego bardzo się cieszę i jestem podekscytowany – podkreśla Marko Sedlacek.

– Marko Sedlacek jest zawodnikiem o dobrej „marce” na siatkarskim rynku w Italii. Grał w kilku klubach włoskich, a miniony sezon we włoskiej lidze był w jego wykonaniu bardzo dobry. Jeśli chodzi o przyjmujących, to należał do czołówki punktujących w Serie A. Poradził sobie w silnej lidze włoskiej i mam nadzieję, że tak samo będzie w PlusLidze. Wierzę w to, że zawodnik ten pomoże nam w realizacji naszych celów – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Marko Sedlacek

Data i miejsce urodzenia: 29.07.1996r., Zagrzeb

Pozycja: Przyjmujący

Wzrost: 202 cm

Waga: 91 kg

Zasięg w ataku: 340 cm

Zasięg w bloku: 312 cm

Przebieg kariery: HAOK Mladost Zagrzeb, Rennes Volley 35, LPR Volley Piacenza, HAOK Mladost Zagrzeb, Vero Volley Monza, Fudan University Shanghai, Galatasaray Stambuł, Top Volley Cisterna.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin