Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Marcin Waliński dołącza do Jastrzębskiego Węgla!

06.06.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Miło nam poinformować, że nasz Klub podpisał kontrakt z 34-letnim przyjmującym Marcinem Walińskim.

Są takie propozycje, którym się nie odmawia. Na pewno Jastrzębski Węgiel to jest klub, któremu się nie odmawia. Wraz z moją rodziną mocno zastanawialiśmy się nad tą propozycją i stwierdziliśmy, że nie będziemy odmawiać i z chęcią spróbuję swych sił w tym klubie – mówi Marcin Waliński, nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest również prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

– Przed nami kolejny trudny sezon, który będzie trwać ponad osiem miesięcy. W związku z tym staraliśmy się tak budować skład zespołu, by w ramach posiadanych środków, był on jak najszerszy. Czeka nas sporo meczów – zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach, stąd cieszę się z pozyskania tak wartościowego zawodnika na pozycji przyjmującego, jak Marcin Waliński. Jest to gracz z piętnastoletnim doświadczeniem w PlusLidze, który doskonale zna specyfikę rozgrywek krajowych, więc biorąc pod uwagę wymagania nachodzącego sezonu, może okazać się on niezwykle cenny – ­uważa szef zarządu naszego Klubu.

W trakcie 15-letniej kariery w PlusLidze Marcin Waliński reprezentował barwy Delecty Bydgoszcz, MKS-u Będzin, Indykpolu AZS-u Olsztyn, Cuprum Lubin, Ślepska Malow Suwałki, Aluronu CMC Warty Zawiercie oraz GKS-u Katowice. W tym czasie rozegrał 343 mecze, w których zdobył 3286 punkty, serwując 234 asy i 234 razy punktując blokiem. Swój rekord zdobytych punktów w jednym spotkaniu zanotował w starciu przeciwko Asseco Resovii Rzeszów i wynosi on 28 „oczek”.

Jakie są jego oczekiwania, jeśli chodzi o grę w barwach Jastrzębskiego Węgla i jak widzi swoją rolę w zespole?

– Przede wszystkim chciałbym się spełniać jako siatkarz i cały czas podnosić swój poziom, dlatego też wybrałem tę drogę, żeby przyjść do Jastrzębskiego Węgla. Chcę dalej być lepszym siatkarzem i wiem, że mogę to dalej robić. Perspektywa tego, że jest bardzo dużo meczów; bo jest liga, Liga Mistrzów i Puchar Polski, jest super zespół, dobry trener, to wszystko ma otoczkę tego, że chce się spróbować i tutaj kontynuować swoją przygodę z siatkówką – mówi nowy nabytek naszego Klubu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jastrzębski Węgiel (@klubjw)

Marcin Waliński

Pozycja: Przyjmujący

Data i miejsce urodzenia: 24.10.1990 r., Trzcianka

Wzrost: 195 cm

Waga: 85 kg

Zasięg w ataku: 338 cm

Zasięg w bloku: 320 cm

Przebieg kariery: EKS Skra Bełchatów, Transfer Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn, MKS Będzin, Aluron Virtu Warta Zawiercie, Ślepsk Malow Suwałki, Cuprum Lubin, Anioły Toruń, Aluron CMC Warta Zawiercie, GKS Katowice.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin