Marcelo Mendez: „Zrobimy wszystko, by zdobyć Puchar Polski”

01.03.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W niedzielę poznamy zwycięzcę 67. turnieju o TAURON Puchar Polski. Wystąpią w nim półfinalista Ligi Mistrzów, czyli Jastrzębski Węgiel, zdobywca Pucharu Challenge – Projekt Warszawa, Aluron CMC Warta Zawiercie, wicelider PlusLigi, a także nowicjusz w tym gronie – BOGDANKA LUK Lublin, która w drodze do krakowskiej imprezy wyeliminowała Asseco Resovię Rzeszów, finalistę Pucharu CEV.

Po raz drugi z rzędu turniej finałowy TAURON Pucharu Polski zostanie rozegrany w TAURON Arenie w Krakowie, największej hali sportowej w Polsce. W 2023 roku mecz finałowy oglądało 12 tys. widzów, a w sumie trzy spotkania ok. 20 tys. W tegorocznej imprezie rekord na pewno zostanie pobity, bo biletów zostało niewiele i na finale można spodziewać się 15 tys. najlepszych siatkarskich kibiców na świecie.

Na tradycyjnej konferencji prasowej uczestników turnieju finałowego reprezentowali trenerzy i kapitanowie. Z jednym wyjątkiem – w Jastrzębskim Węglu zamiast Benjamina Toniuttiego był Tomasz Fornal, który właśnie przedłużył kontrakt z klubem. – Prawda jest taka, że obejmuję funkcję kapitana. Oczywiście, żartuję. Wiem, jak będzie wyglądała drużyna na następny sezon i to był dla mnie priorytet przy podpisywaniu umowy – powiedział reprezentant Polski.

Andrzej Wrona, kapitan Projektu Warszawa, pogratulował klubowi z Jastrzębia-Zdroju zatrzymania takiego świetnego zawodnika, jakim jest Fornal. Wymógł na nim deklarację, że jeśli Jastrzębski Węgiel awansuje do finału, przefarbuje włosy na kolor trofeum, czyli magenta. – Zrobię to, jeśli zdobędziemy puchar – zgodził się jastrzębianin. Wrona stwierdził, że kilka lat nieobecności Projektu w finałach TAURON Pucharu Polski to wieczność i zapowiedział, że jego drużyna zamierza w niedzielę zdobyć drugi puchar w jednym tygodniu. – A wtedy napiszemy historię – dodał trener Piotr Graban.

Michał Winiarski, Marcelo Mendez i Massimo Botti podkreślali znaczenie i bardzo mocną obsadę turnieju finałowego o TAURON Puchar Polski, wspaniałą atmosferę jaka panuje podczas spotkań w Krakowie. Bez skromności deklarowali, że przyjechali zdobyć trofeum. Nowicjuszem w tym gronie jest BOGDANKA LUK, która w półfinale zagra z Jastrzębskim Węglem. – Dla mojej drużyny bycie tutaj to niesamowity i historyczny moment. Zmierzymy się z mocną drużyną ze świetnym trenerem, ale w sporcie wszystko jest możliwe – uważa Massimo Botti, szkoleniowiec lubelskiej drużyny. A kapitan Marcin Komenda, który jest krakowianinem, dodał, że cieszy się z możliwości gry w rodzinnym mieście:

– Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy faworytami, ale postaramy się pokazać naszą najlepszą siatkówkę.

Program turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski

Półfinały (sobota)

Jastrzębski Węgiel – BOGDANKA LUK Lublin, godz. 14.45

Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie, godz. 18

Finał w niedzielę o godz. 14.45

 

Materiały prasowe PlusLigi.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin