Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mamy trzeciego mistrza olimpijskiego w zespole! Trevor Clevenot dołączył do Jastrzębskiego Węgla [WIDEO]

24.09.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem naszego Klubu został Trevor Clevenot. Umowa z francuskim przyjmującym będzie obowiązywać na najbliższy sezon.

Jastrzębski Węgiel to świetny klub, a PlusLiga to wymagające, jedne z najlepszych na świecie, rozgrywki ligowe. Z tego powodu jestem przeszczęśliwy, że będzie mi dane zagrać w tym klubie i mam nadzieję, że przed nami dobry sezon – mówi francuski siatkarz.

Trevor jest podstawowym przyjmującym reprezentacji Francji i zastąpił on w naszym Klubie Słoweńca Tine Urnauta, który zdecydował się odejść z Jastrzębskiego Węgla, wybierając możliwość gry w rosyjskim klubie, Zenit Sankt Petersburg.

Clevenot jest reprezentantem swojego kraju. Z kadrą Trójkolorowych dwukrotnie triumfował (2015, 2017) Lidze Światowej i raz stanął na najniższym stopniu podium tych rozgrywek (2016). W tym roku zdobył brąz Ligi Narodów we włoskim Rimini, a trzy lata temu srebro w Lille. Natomiast podczas tegorocznych Igrzysk w Tokio osiągnął z Francją fenomenalny wynik, sięgając po złoty medal olimpijski!

W naszym Klubie dołączy on do dwóch innych francuskich mistrzów olimpijskich: rozgrywającego Benjamina Toniuttiego oraz atakującego Stephena Boyera. – Bardzo się z tego cieszę. Dobrze nam się razem grało w reprezentacji Francji, a teraz wierzę, że przed nami ciekawy sezon ligowy. Myślę, że moich kolegów ta wiadomość również ucieszyła, ponieważ dla nich także będzie to pierwszy sezon w barwach Jastrzębskiego Węgla – dodaje Clevenot.

Jeśli chodzi o dotychczasową karierę klubową Trevora, to talent francuskiego przyjmującego rozbłysnął w klubie Spacer’s de Toulouse, w którym spędził cztery sezony. W sezonie 2014/2015 został wybrany najlepszym przyjmującym ligi francuskiej. Dobra postawa w rodzimych rozgrywkach poskutkowała transferem na Płw. Apeniński, do klubu LPR Volley Piacenza. W klubie z regionu Emilia-Romania spędził dwa sezony, a następnie na dwa lata przeniósł się do Revivre Milano. W minionym sezonie powrócił do Piacenzy. Teraz zadebiutuje w PlusLidze.

W bieżącym oknie transferowym nasz Klub musiał zmierzyć się z pewną trudną sytuacją związaną z odejściem zawodnika do innego klubu. W tego typu sprawach nie ma idealnych rozwiązań, ale uważam, że wszystkie zainteresowane strony znalazły zadowalające dla siebie wyjście z tej sytuacji. Dzięki temu dołączył do nas podstawowy reprezentant Francji i aktualny mistrz olimpijski, Trevor Clevenot. Jest to gracz o dużym potencjale i wysokich umiejętnościach siatkarskich, który może nam pomóc w realizacji celów sportowych na nadchodzący sezon – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

17 Trevor Clevenot

Data urodzenia: 28.06.1994r.

Miejsce urodzenia: Royan, Francja

Pozycja: Przyjmujący

Wzrost: 199 cm

Waga: 89 kg

Zasięg w ataku: 345 cm

Zasięg w bloku: 326 cm

Kluby: Spacer’s de Toulouse, LPR Volley Piacenza, Revivre Milano, Gas Sales Piacenza.

https://www.youtube.com/watch?v=qd1JwDWbqBY

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin