Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mamy to! Wyrwaliśmy zwycięstwo z paszczy gdańskich lwów!

16.04.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W drugim meczu ćwierćfinału play off PlusLigi nasz zespół pokonał na wyjeździe Trefl Gdańsk, doprowadzając tym samym do remisu w toczonej do dwóch zwycięstw rywalizacji. Trzeci mecz – 20 kwietnia o 17:30 w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

Sobotni pojedynek rozpoczął się od prowadzenia naszej drużyny 3:0. Gospodarze szybko zniwelowali stratę, ale po asie serwisowym Tomasza Fornala wynik brzmiał 5:3 dla JW. Po błędzie w ataku gdańszczan (piłka rzucona) nasza przewaga wzrosła do trzech „oczek”, a za moment Rafał Szymura pewnie zwieńczył kontrę (8:4). Kiedy na tablicy wyświetlił się rezultat 10:5, trener Trefla Michał Winiarski wziął przerwę na żądanie. Po niej nasi rywale zrobili przejście, ale zaraz potem Fornal efektownym „pajpem” dołożył punkt. Po udanym bloku Jurija Gladyra było 12:6 dla naszej drużyny. Gdańszczanie mocno podgonili wynik (14:12), ale natychmiast poszła odpowiedź ze strony Gladyra (15:12). As Bartłomieja Mordyla oznaczał, że Trefl tracił do nas już tylko jeden punkt, a wkrótce potem Bartłomiej Lipiński skutecznie zwieńczył kontratak i „gdańskie lwy” doprowadziły do wyrównania (16:16). Po czasie wziętym przez trenera Nicolę Giolito Lukas Kampa zaserwował asa (16:17). Kolejny udany atak Fornala z szóstej strefy odwrócił wynik na nasza stronę. Rezultat 19:17 sprawił, że tym razem to trener Winiarski posiłkował się czasem dla swojej ekipy (19:17). As serwisowy Mateusza Miki ponownie dał remis gospodarzom (19:19). Jastrzębski Węgiel jako pierwszy zyskał setbole. Trefl raz się wybronił, ale błąd serwisowy Patryka Łaby oznaczał naszą wygraną w premierowej partii (25:23).

Początek drugiego seta należał do gdańszczan (3:0), ale dzięki świetnej grze w obronie (Szymura, Jakub Popiwczak) nie pozwoliliśmy zbytnio rozpędzić się rywalom (3:2). Ci jednak nadal naciskali. Kampa świetnie grał z Mordylem (7:4). Za sprawą skutecznej kontry w wykonaniu Mariusza Wlazłego na tablicy wyświetlił się wynik 8:4. To było równoznaczne z przerwą na żądanie Nicoli Giolito. Po pauzie Szymura dołożył punkt w ofensywie, ale później zepsuliśmy serwis. Kiedy Dmytro Paszycki zwieńczył akcję ze środka, mieliśmy w Gdańsku wynik 10:5. Rywale też jednak mylili się w polu serwisowym i ataku. A do tego zafunkcjonował nasz blok. Najpierw Fornal zatrzymał Włazłego, a potem Łukasz Wiśniewski Bartłomieja Lipińskiego (12:11). Po czasie na prośbę trenera Trefla Benjamin Toniutti zaserwował asa i doprowadziliśmy do remisu (12:12). Za moment gdańszczanie znów byli z przodu (14:12), ale blok Szymury na Wlazłym dał nam wyrównanie po 14. W kolejnej akcji Fornal posłał na stronę Trefla asa serwisowego i byliśmy na czele (15:14). Kolejny w tym meczu skuteczny nasz blok, tym razem Hadravy na Lipińskim, był jednoznaczny z wynikiem 17:15. Kiedy w następnej akcji Szymura oszukał „kiwką” gdański blok, prowadziliśmy 18:15. Szymura w tym fragmencie meczu prezentował się kapitalnie (19:17, 20:18). Akcja zmienników Eemiego Tervaporttiego z Jakubem Macyrą złożyła się na wynik 21:19, a chwilę później rywale przekroczyli linię środkową (22:19). Podobnie jak w pierwszej partii mieliśmy dwie piłki setowe i tak samo jak w tamtej partii wykorzystaliśmy drugą swoją okazję (25:23).

Galeria z meczu. Foto: Arkadiusz Modliński

Galeria z trybun. Foto: Arkadiusz Modliński

Trzeciego seta asem serwisowym otworzył Kampa, a później skrzętnie korzystaliśmy z błędów rywali.  Do tego doszedł znakomity blok Wiśniewskiego, a efektem było nasze prowadzenie 7:4. Po czasie wziętym przez Michała Winiarskiego gdańszczanie zaczęli jednak odrabiać straty. Ich zapędy skutecznie studzili jednak Fornal z Szymurą (10:7). Błędy gdańszczan w ofensywie poskutkowały rezultatem 12:7. Zaraz potem pięknym blokiem na rywalu popisał się wracający po kontuzji Jurij Gladyr, natomiast kolejny w tym meczu „pajp” Fornala złożył się na wynik 14:7. Świetną pracę na zagrywce wykonywał w tym czasie Hadrava. Nasz zespół kontynuował swoją świetną grę, doprowadzając do zwycięstwa w secie, całym meczu i do remisu w ćwierćfinałowej rywalizacji.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 23:25, 14:25). MVP: Rafał Szymura.

Trefl Gdańsk: Wlazły, Kampa, Mordyl, Paszycki, Mika, Lipiński, Olenderek (libero) oraz Reichert, Sasak, Urbanowicz

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Macyra

 

 

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin