Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mamy przełamanie. Zwycięstwo 3:0 z beniaminkiem PlusLigi [FOTO, WIDEO]

15.11.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W rozegranym meczu 5. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 i tym samym przełamał serię trzech przegranych przed własną publicznością.

Po trzech przegranych spotkaniach we własnej hali nasz zespół wyszedł w piątek na boisko z wielką chęcią zrehabilitowania się za tamte niepowodzenia.

W wyjściowej szóstce Jastrzębskiego Węgla pojawił się m.in. Paweł Rusek, który zastąpił zmagającego się z chorobą nominalnego libero Jakuba Popiwczaka. Wyłączony z gry był również Michał Szalacha, który jest po zabiegu stomatologicznym.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. MAGDALENA KOWOLIK, ARKADIUSZ KOGUT).

W porównaniu z poprzednimi spotkaniami w pierwszym secie nasza drużyna była znacznie lepiej dysponowana w polu zagrywki. W premierowej odsłonie nasi siatkarze posłali na stronę gości cztery asy serwisowe, a po dwa z nich wykonali Jurij Gladyr oraz Tomasz Fornal. Pomarańczowi wygrali tę część meczu 25:21.

Druga partia miała wyrównany przebieg, z lekkim wskazaniem na naszych rywali. Przy stanie 19:20 na placu gry pojawił się Julien Lyneel, co jastrzębska publiczność skwitowała aplauzem. Francuski przyjmujący zmagał się ostatnio z urazem łydki, ale stan jego zdrowia z każdym dniem się poprawia. Przy zagrywce Francuza goście dostarczyli naszej drużynie piłkę „za darmo”, a z kontry skrzętnie skorzystał Tomasz Fornal. Potem swoje w ataku dołożył Jakub Bucki (23:21), który jeszcze w trakcie pierwszego seta zmienił Dawida Konarskiego. Czujność Lukasa Kampy na siatce pozwoliła zwyciężyć Pomarańczowym w drugim secie do 22.

W trakcie czwartego seta na plac gry powrócił Konarski, natomiast Kampę zmienił Raphael Vinhedo. W środku partii nasz zespół był nieznacznie z przodu, jeśli chodzi o wynik (14:12, 15:13). Bucki wkrótce powrócił raz jeszcze na boisko i od razu dał się we znaki rywalom (17:14). Zespół z Suwałk podjął jeszcze próbę walki (20:19), ale ostatnie słowo należało do naszego zespołu. W końcówce meczu klasą dla siebie był Jurij Gladyr i to on został wybrany na najlepszego gracza spotkania. Pomarańczowi wygrali III seta do 22 i cały mecz 3:0.

MVP: Jurij Gladyr.

Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Vigrass, Kampa, Depowski, Gladyr, Fornal, Rusek (libero) oraz Bucki, Fromm, Lyneel, Margarido

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Siek, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Rohnka, Tuaniga Filipowicz (libero) oraz Gonciarz, Szwaradzki, Klinkenberg, Stańczak (libero), Rudzewicz

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin