Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Mamy nowego trenera przygotowania motorycznego! Włoski specjalista od rosyjskiej Superligi

22.05.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że nowym trenerem przygotowania motorycznego w Jastrzębskim Węglu został Nicola Giolito. 42-letni Włoch zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Bańbułę, a jego kontrakt będzie obowiązywać przez najbliższe dwa sezony.

Urodzony w Rimini nowy członek sztabu szkoleniowego JW w przeszłości czynnie uprawiał siatkówkę, ale zarzucił karierę zawodniczą z powodu kontuzji kolana. Grał głównie w klubach z niższych lig we Włoszech, takich jak:  Pallavolo Viserba, Rimini, Dinamo Pall. Bellaria Igea Marina, Sangrem Morciano, Polazzo Vicenza czy Nuncas Chieri.

W sezonie 2006-2007 zadebiutował nawet jako zawodnik w Serie A1, reprezentując Acqua Paradiso Gabeca Montichiari. Będąc już wówczas asystentem i trenerem przygotowania motorycznego w sztabie słynnego Julio Velasco przez pół sezonu z konieczności zastępował na rozegraniu kontuzjowanego Amerykanina Donalda Suxho.

Po jednym sezonie spędzonym u boku argentyńskiego „maga” trenerskiego Nicola skierował swoją karierę na Wschód. Za namową rodaka Angelo Frigoniego trafił do rosyjskiej Ufy Ural. W klubie ze stolicy Baszkortostanu spędził dwa sezony, a następnie przeniósł się do Lokomotiwu Nowosybirsk, gdzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne podopiecznych trenera Andrieja Woronkowa.

Kiedy w 2013 roku trenerem kadry Finlandii został wybrany Toumas Samelvuo, zaprosił on do współpracy w swoim sztabie Giolito.

Jak się później okazało, ważnym wydarzeniem w jego karierze Nicoli był kurs trenerski, podczas którego poznał Ferdinando De Giorgiego. „Fefe”, który był wykładowcą na wspomnianym kursie, otrzymał ofertę pracy w rosyjskim klubie Fakieł Nowy Urengoj. „Profesor” przypomniał sobie o jednym ze swoich zdolnych kursantów, kompletując swój nowy sztab szkoleniowy. Jako że potrzebował asystenta, który znał rosyjskie realia, wybór padł właśnie na Giolito.

Kiedy misja „Fefe” w Rosji dobiegła końca, obecny trener JW powrócił na Półwysep Apeniński, natomiast Nicola otrzymał od Lorenzo Bernardiego propozycję współpracy w tureckim Halkbanku Ankara. Po sezonie w Turcji przeniósł się do Finlandii, gdzie piastował funkcję pierwszego szkoleniowca w klubie Hurrikaani Loimaa.

W 2016 roku Samelvuo został trenerem rosyjskiego klubu Kuzbass Kemerowo i mianował swoim asystentem oraz trenerem przygotowania motorycznego kompana z kadry narodowej Finlandii, Giolito. W trakcie minionych rozgrywek Nicola rozstał się z klubem z Kemerowa i przyjechał do Polski, by wesprzeć w pracy Ferdinando De Giorgiego.

Od przyszłego sezonu będzie oficjalnie jego asystentem i trenerem przygotowania motorycznego w Jastrzębskim Węglu. – Nicola jest ważnym ogniwem w moim sztabie. Bardzo dobrze się rozumiemy. To świetny fachowiec w dziedzinie przygotowania motorycznego, ale i strategii, przygotowania do meczu, analizy przeciwnika. Cieszę się, że jest z nami – podkreśla „Fefe” De Giorgi.

– Na pewno będzie mi łatwiej ze względu na to, że od stycznia byłem przy zespole. Mam za sobą praktycznie całą rundę rewanżową w lidze. W tym czasie poznałem zawodników, zespoły przeciwne, poszczególnych graczy. To znacznie ułatwi mi pracę analityczną. Mam już też za sobą pierwszy kontakt z Klubem. Jastrzębski Węgiel poznał moje oczekiwania i ja także wiem, na co mogę liczyć ze strony Klubu w codziennej pracy. Mogę powiedzieć, że Jastrzębski Węgiel jest klubem dobrze zorganizowanym, z infrastrukturą sportową na najwyższym poziomie, gdzie wszystko jest na miejscu i zawsze dostępne. Naprawdę dobrze się tutaj pracuje – zachwala Jastrzębski Węgiel Nicola Giolito.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin