Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Maksymilian Granieczny odchodzi z Jastrzębskiego Węgla

07.07.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Informujemy, że po zakończonym sezonie 2022/2023 z naszym Klubem rozstaje się 18-letni libero Maksymilian Granieczny.

Maksymilian Granieczny to jeden z największych talentów wyszkolonych w naszej Akademii Talentów. We wrześniu 2020 roku zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów w meczu turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzów z holenderskim klubem Draisma Dynamo Apeldoorn, natomiast w listopadzie 2020 roku, w wyjazdowym meczu z Treflem Gdańsk, zanotował swój debiut w rodzimych rozgrywkach. Jako 15-latek był najmłodszym debiutantem w historii rozgrywek PlusLigi!

Urodzony 7 lipca 2005 Maksymilian pochodzi z Czernicy. Do Akademii Talentów trafił w 2016 roku z Górnika Radlin. Wcześniej trenował gimnastykę sportową. Na swoim koncie ma wiele medali mistrzostw Śląska oraz mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, jak również wiele wyróżnień indywidualnych. Jest m.in. dwukrotnym mistrzem Polski młodzików, dwukrotnym wicemistrzem Polski kadetów oraz mistrzem Polski i brązowym medalistą Mistrzostw Polski juniorów. Był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. W 2021 roku wraz z kadrą narodową U-17 sięgnął w Albanii po brązowe medale Mistrzostw Europy.

W sezonie 2021/2022 został przez nasz Klub zgłoszony do rozgrywek PlusLigi oraz Ligi Mistrzów, ale na co dzień trenował z Akademią. Do pierwszego zespołu dołączał jedynie w „awaryjnych” sytuacjach, w przypadku urazów bądź chorób zawodników z seniorskiej drużyny. Rok później podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem, zdobywając w minionym sezonie z seniorską drużyną Mistrzostwo Polski, Superpuchar Polski i Klubowe Wicemistrzostwo Europy.

W tym momencie nasze drogi się rozchodzą, ale niewykluczone, że w przyszłości znów się skrzyżują.

Dziękujemy Maksiu i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin