Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Luke Reynolds opuszcza JW. Będzie pierwszym trenerem Berlin Recycling Volleys

16.05.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Informujemy, że w przyszłym sezonie barw naszego Klubu nie będzie już reprezentował trener przygotowania fizycznego, Luke Reynolds.

32- letni Australijczyk otrzymał propozycję poprowadzenia jako pierwszy trener mistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys i z niej skorzystał. Berliński klub dzisiaj ogłosił tę nominację na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

– Po zdobyciu brązowego medalu powiedziałem, że najważniejszą kwestią w końcówce sezonu była praca fizjoterapeuty oraz trenera od przygotowania fizycznego. Rozgrywki dokończyliśmy w pełnym zdrowiu i zdolni do gry. I być może to przeważyło o tym, że to my zdobyliśmy brązowe medale. Z tego punktu widzenia odejście Luke’a będzie dużą stratą – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, który ściągnął na Śląsk swojego rodaka i przekonał do pracy w PlusLidze.

Mark dostrzega jednak w tej całej sytuacji również pozytywy. – Z drugiej strony traktuję to też jako pewnego rodzaju wyróżnienie. Praca, którą Luke wykonał u nas, została dostrzeżona przez topowy klub z Europy. Kiedy ściągałem go naszego Klubu, liczyłem się z tym, że jego współpraca z nami może potrwać tylko sezon. Luke to ambitny trener. Przeczuwałem więc, że będzie szukał dla siebie wyzwań. I tak się stało. Szkoda, że odchodzi, ale jednocześnie cieszę się, że dostał tak wielką szansę – dodaje trener Lebedew.

Luke Reynolds pożegnał się z Jastrzębskim Węglem takim oto emocjonalnym oświadczeniem:

Do Klubu, fanów, zawodników i trenerów.

Chciałbym Wam wszystkim powiedzieć, że uwielbiałem być częścią tego Klubu i czułem się wyjątkowo jako członek rodziny Jastrzębskiego Węgla. Ten sezon to kwintesencja sukcesu, zbierania doświadczeń i co istotne budowania przyjaźni na całe życie.

Przychodzenie każdego dnia do tej pracy było wielką przyjemnością i czymś, na co czeka się z niecierpliwością. Od uśmiechniętych twarzy, przez żarty, po angażowanie tego, co najlepsze w ciężką pracę na boisku i w siłowni. Nie sposób wymarzyć sobie lepszego otoczenia i grupy ludzi do pracy.

Dlatego było mi ekstremalnie trudno zostawić coś tak wspaniałego. Mogłem to zrobić tylko w obliczu olbrzymiego wyzwania i przygody. Przejście do klubu z Berlina w roli pierwszego trenera to spełnienie moich marzeń jako trenera, dodatkowo z możliwością gry w Lidze Mistrzów i kontynuowaniem pracy, by stać lepszym szkoleniowcem.

Pragnę serdecznie podziękować Markowi Lebedewowi za to, że zaprosił mnie do swojego sztabu w Jastrzębskim Węglu i umożliwił mi naukę pod jego okiem. To mój mentor. Dziękuję Bogdanowi Szczebakowi, Pawłowi Baryle i Leszkowi Dejewskiemu. Chłopaki, byliście dla mnie jak bracia! Nie mam wątpliwości, że tworzycie najlepszy sztab szkoleniowy w Polsce. Dziękuję władzom Klubu i  pracownikom administracji za pracę jaka wykonaliście i za godziny, które spędzacie w biurze, by nam na boisku pracowało się łatwiej.

Teraz jest to moje pożegnanie z Jastrzębskim Węglem, ale mam nadzieję i trzymam kciuki za to, że niebawem znów się spotkamy, bądź to w ramach przedsezonowych przygotowań, bądź też w europejskich pucharach.  

Luke Reynolds

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin