Lukas Kampa zostaje z nami! „Moja misja tutaj jeszcze się nie zakończyła. Chcę coś wygrać”

22.02.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub przedłużył na kolejny sezon kontrakt z rozgrywającym Lukasem Kampą.

– Cieszę się, że zostaje z nami zawodnik tej klasy, co Lukas Kampa. Siatkarz z ogromnym doświadczeniem, dający wysoką jakość sportową, mający pozytywne cechy osobowe i który bardzo dobrze zaaklimatyzował się w Jastrzębskim Węglu. Rozgrywający to pozycja, wokół której buduje się skład zespołu. Jest to więc bardzo dobra informacja dla dalszej budowy i rozwoju naszej drużyny – mówi Adam Gorol, prezes zarządu naszego Klubu.

Lukas jest już z nami od ponad dwóch sezonów. Wcześniej, przez dwa sezony występował w innym klubie PlusLigi, Cerradzie Czarnych Radom. Jest to potwierdzenie tego, iż w Polsce czuje się bardzo dobrze.

Radości z przedłużenia umowy z niemieckim rozgrywającym nie kryje również trener Roberto Santilli. – Moje relacje z Lukasem mają dłuższą historię, tym bardziej cieszę się, że udało się go zatrzymać w Klubie na kolejny sezon. To był dla nas zawodnik pierwszego wyboru, jeśli chodzi o pozycję rozgrywającego. Lukas wykonuje niesamowitą pracę wewnątrz grupy, będąc osobą niezwykle energetyczną i mającą cechy lidera. Nasza strategia zakłada próbę utrzymania w możliwie największym wymiarze trzonu zespołu z obecnego sezonu na kolejne rozgrywki – wyjaśnia włoski szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

33-letni Kampa ma za sobą wiele lat owocnej kariery w najlepszych siatkarskich ligach świata, wliczając w to włoską Serie A1 oraz rosyjską Superligę. Pochodzi z Bochum i tam też stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W klubowej siatkówce dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Niemiec z VfB Friedrichshafen. Z Łokomotywem Charków zdobył mistrzostwo Ukrainy, natomiast z Biełogorie Biełgorodem sięgnął po Puchar Rosji.

Spore sukcesy święcił również z reprezentacją Niemiec. Podczas mundialu w Polsce w 2014 roku kadra narodowa tego kraju wywalczyła w Katowicach sensacyjne brązowe medale, a Kampa zakończył turniej z tytułem najlepszego rozgrywającego Mistrzostw Świata. Z kolei podczas Mistrzostw Europy w 2017 roku Kampa sięgnął w Krakowie wraz z kadrą narodową po srebrne medale czempionatu Starego Kontynentu.

– Jestem szczęśliwy, że przedłużyłem mój kontrakt w Jastrzębskim Węglu. Wielokrotnie podkreślałem, że czuję się świetnie w Jastrzębiu, PlusLidze i generalnie w Polsce. Przez ostatnie dwa i pół roku włożyłem tutaj sporo energii i wykonałem na rzecz tego Klubu ciężką pracę. Uważam, że Jastrzębski Węgiel rośnie w siłę w każdym aspekcie, a moja misja tutaj jeszcze się nie zakończyła. Naprawdę mam wielkie pragnienie wywalczenia czegoś z tą drużyną i jeśli nadal będziemy wspólnie tak ciężko pracować, możemy to osiągnąć. Zdecydowałem się zostać w Klubie i pomóc, bo chcę dopiąć tego celu. Ci kibice, to miasto, ten Klub i każdy kto czuje się emocjonalnie związany z jastrzębską siatkówką zasługuje na wygranie czegoś i przeżycie razem wspaniałych chwil – mówi Lukas Kampa.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin