Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Lukas Kampa wicemistrzem Europy!

04.09.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Zakończone 3 września siatkarskie Mistrzostwa Europy w Polsce można określić mianem „turnieju niespodzianek”.

Zapracowali na nie: Czesi, którzy w barażu o najlepszą ósemkę niespodziewanie wyeliminowali mistrzów Europy Francuzów i awansowali do ćwierćfinału czempionatu, Belgowie, którzy w ćwierćfinale odprawili wicemistrzów olimpijskich Włochów i ostatecznie zakończyli turniej na czwartym miejscu, ale największym zaskoczeniem jest wynik, jaki osiągnęła w Eurovolley’u reprezentacja Niemiec.

Kadra narodowa naszych zachodnich sąsiadów z rozgrywającym Jastrzębskiego Węgla Lukasem Kampą w składzie dotarła do wielkiego finału mistrzostw Starego Kontynentu, ulegając w nim po zaciętym boju Rosjanom 2:3.

Lukas – podobnie jak cały niemiecki zespół – prezentował się w tym turnieju znakomicie. Mądrze i pewnie kierował grą swoich kolegów. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to gdyby nie seria jego doskonałych zagrywek w trzecim secie meczu półfinałowego z Serbią, Niemcy prawdopodobnie nie byliby w stanie odwrócić losów tego spotkania i awansować do niedzielnego finału.

W nim niemieccy siatkarze naprawdę wysoko postawili Rosjanom poprzeczkę, ale w kluczowym momencie tie-break’a chyba za wcześnie uwierzyli w końcowy sukces przy prowadzeniu 5:2. Faworyzowany rywal do końca zachował „zimną krew” i wygrał kluczową partę 15:13.

Nie zmienia to faktu, że wicemistrzostwo Europy to jedno z największych osiągnięć w historii niemieckiej siatkówki i pierwszy w ogóle medal ME dla męskiej reprezentacji w tej dyscyplinie! Co warte podkreślenia, niemieccy siatkarze osiągnęli ten wynik z trenerem Andreą Gianim. Tym samym szkoleniowcem, który przed dwoma laty podczas Mistrzostw Europy we Włoszech i Bułgarii wywalczył srebrne krążki z reprezentacją Słowenii.

Gra w Polsce zdecydowanie służy niemieckim siatkarzom. To także w naszym kraju przed trzema laty Niemcy sięgnęli po sensacyjne brązowe medale Mistrzostw Świata. – Polska to dla mnie wymarzone miejsce do gry w siatkówkę – przyznaje zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

Tym bardziej miło nam będzie powitać w Klubie wicemistrza Europy!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin