Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Luciano Vicentin przyjmującym Jastrzębskiego Węgla!

20.06.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z radością informujemy, że nasz Klub związał się kontraktem z przyjmującym reprezentacji Argentyny, Luciano Vicentinem.

Jastrzębski Węgiel to jeden z najlepszych klubów w Polsce i na świecie. Wielokrotny mistrz Polski, który wystąpił w dwóch ostatnich finałach Ligi Mistrzów. Przede mną duże wyzwanie, z którego bardzo się cieszę – mówi 24-letni Argentyńczyk.

Nowy przyjmujący naszej drużyny trafia do nas z ekipy brązowego medalisty ligi tureckiej Ziraatu Bank Ankara. Z klubem tym rywalizowaliśmy w półfinale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, dwukrotnie pokonując go w walce o finał.

Pochodzący z Parany Luciano Vicentin grywał w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej także w barwach z VfB Friedrichshafen. Za każdym razem musiał jednak uznawać wyższość naszego zespołu.

Dla mnie jako zawodnika była to wielka przyjemność, móc wystąpić w Waszej hali. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie wreszcie zanotuję w niej zwycięski mecz – uśmiecha się Luciano, który z aklimatyzacją w Polsce nie powinien mieć kłopotu. Po pierwsze kilka lat temu miał okazję zagrać już nad Wisłą, tyle że na zapleczu PlusLigi, w BBTS-ie Bielsko-Biała, a po drugie w Jastrzębskim Węglu będzie wraz z rodakami na czele z trenerem Marcelo Mendezem.

– To był dla mnie także jeden z czynników decydujących o przyjściu do tego klubu. Są to ludzie, których znam. Ponadto pracowałem z nimi w kadrze przez ostatnie trzy lata. Bardzo się cieszę, że w klubie również będziemy współpracować. Myślę, że wspólnie możemy wykonać bardzo dobrą robotę w Jastrzębskim Węglu – uważa nasz nowy przyjmujący.

Największym osiągnięciem Luciano Vicentina jest triumf w zeszłorocznych mistrzostwach kontynentu, które odbyły się w brazylijskim mieście Recife. Ekipa Marcelo Mendeza pokonała w finale odwiecznego rywala i gospodarza – Brazylię, a nasz nowy siatkarz został wybrany MVP Mistrzostw Ameryki Południowej! W klubami zaś wygrywał Puchar Niemiec oraz Superpuchar Turcji.

– Luciano Vicentin to zawodnik, którego bardzo dobrze zna Marcelo Mendez. Trener doskonale wie, na co go stać, gdyż od lat z nim współpracuje w kadrze. Skoro taki fachowiec jak Marcelo wyraża na jego temat pochlebne opinie, to ja mogę się tylko do nich przychylić. Wierzę, że w przy tych trudach sezonu, który nas czeka, Luciano Vicentin spełni swoją rolę w drużynie – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Luciano Vicentin

Pozycja: Przyjmujący

Data i miejsce urodzenia: 04.04.2000r., Entre Rios (Argentyna)

Wzrost: 199 cm

Waga: 98 kg

Zasięg w ataku: 365 cm

Zasięg w bloku: 340 cm

Przebieg kariery: Paracao Voley, River Plate (ARG), BBTS Bielsko-Biała (POL), VfB Friedrichshafen (GER), Ziraat Bank Ankara (TUR).

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin