Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Liga Mistrzów wraca do Jastrzębia-Zdroju. We wtorek podejmujemy mistrza Belgii

23.01.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

We wtorek Jastrzębski Węgiel zmierzy się przed własną publicznością z mistrzem Belgii Knack Roeselare. Początek meczu o godzinie 18:00.

Po zwycięstwie w sobotę w szlagierze PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów (3:2) teraz przed naszym zespołem kolejna potyczka, tym razem w Lidze Mistrzów.

Nasza drużyna radzi sobie w tych rozgrywkach znakomicie. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego są liderem grupy „A”. W trzech dotychczasowych meczach wywalczyli komplet dziewięciu punktów, nie tracąc nawet seta.

Pozostała trójka naszych rywali, a więc: Knack, bułgarski Hebar Pazardżik oraz niemiecki VfB Friedrichshafen solidarnie zgromadziła jak dotąd po dwa „oczka”, przy czym ekipy z Belgii i Bułgarii mają rozegrane tylko po dwa mecze. Ich konfrontacja w 3. serii gier nie doszła do skutku z powodu wykrycia zakażeń COVID-19 w zespole z Flandrii Zachodniej i mecz ten został przełożony na lutowy termin.

Znów chcemy wygrać, żeby utrzymać tę pierwszą pozycję w grupie – stawia jasno sprawę Jan Hadrava, atakujący Jastrzębskiego Węgla. W sobotnim starciu ligowym Czech zdobył 29 punktów i został wybrany na najbardziej wartościowego gracza meczu (MVP).

Licząc wszystkie rozgrywki (PlusLiga, Puchar Polski, Liga Mistrzów) Jastrzębski Węgiel wygrał 13 spotkań z rzędu.

Trzeba podejść do tego meczu spokojnie i podtrzymać tę naszą serię zwycięstw – dodaje przyjmujący Tomasz Fornal.

Chociaż dla naszych najbliższych rywali będzie to już 20. sezon w Lidze Mistrzów, to historia spotkań pomiędzy naszymi drużynami jest krótka. Wtorkowy pojedynek będzie dopiero czwartym starciem naszego klubu z ekipą z Roeselare w tych rozgrywkach.

W Jastrzębiu-Zdroju Knack wystąpił w LM dotąd raz, w edycji  2007/08, zwyciężając 30 stycznia 2008 roku na lodowisku Jastor 3:1.  Co ciekawe, w belgijskiej ekipie jest jeden zawodnik, który był w składzie także tamtej drużyny, a jest nim przyjmujący Matthijs Verhanneman.

Początek wtorkowego meczu o godzinie 18:00. Transmisja – w Polsacie Sport.

BILETY DOSTĘPNE:

1/ w internecie: https://abilet.pl/sala/jastrzebski-wegiel-vs-knack-roeselare-8078

2/ w dniu meczu w kasie Hali (Al. Jana Pawła II 6) od godziny 16:00

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin