Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Liga Mistrzów wraca do Jastrzębia-Zdroju. Na początek gościmy Halkbank Ankara [WIDEO]

10.12.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po rocznej przerwie Jastrzębski Węgiel powraca do Ligi Mistrzów. W środę o godzinie 18:00 – pierwsze spotkanie w tegorocznej edycji tych rozgrywek z tureckim Halkbankiem Ankara.

W wyniku losowania Jastrzębski Węgiel trafił do grupy „C” z: Zenitem Kazań, VC Greenyard Maaseik oraz wspomnianym wyżej Halkbankiem.

Nasza drużyna przystępuje do rozgrywek od 2. serii gier. Spotkanie inauguracyjnej kolejki w Kazaniu zostało przełożone na 18 stycznia 2020 ze względu na występ wicemistrza Rosji w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Środowy mecz będzie szczególny dla naszego trenera Slobodana Kovacia, który zadebiutuje jako szkoleniowiec JW. przed jastrzębską publicznością. Swój pierwszy mecz w roli opiekuna Jastrzębskiego Węgla Serb ma już za sobą. W miniony piątek zespół pod jego wodzą wygrał 3:0 na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

– Na pewno udzielą mi się emocje. Jastrzębski Węgiel to wielki klub, z oddanymi fanami. Dlatego będę chciał się zaprezentować wraz z moją drużyną z jak najlepszej strony i pokazać, jaki jest sposób prowadzenia zespołu przeze mnie – mówi Serb, który w latach 2016-2018 prowadził także Halkbank Ankara i wywalczył z nim dwa tytuły mistrzowskie oraz krajowy puchar.

Obecną drużynę Halkbanku tworzą głównie siatkarze tureccy oraz dwóch obcokrajowców – Mołdawianin Dmitrij Bahow oraz Georgi Seganow.  W lidze tureckiej Halkbank aktualnie plasuje się 7. miejscu. W pierwszej serii gier Ligi Mistrzów uległ przed własną publicznością VC Greenyard Maaseik 2:3.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów weźmie udział 20 zespołów. Zostały one podzielone na pięć grup po cztery drużyny. Każda z drużyn rozegra po trzy mecze przed własną publicznością i trzy na wyjeździe. Do fazy play off awansują zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc.

– Mamy świadomość tego, że jesteśmy mocnym zespołem i możemy zajść daleko. Z drugiej strony też nie mamy jakichś konkretnych celów. Po prostu chcemy grać dobrze, a co to przyniesie, to zobaczymy w marcu – mówi libero Jakub Popiwczak, który w 2014 roku wywalczył z Jastrzębskim Węglem brązowy medal Ligi Mistrzów podczas turnieju finałowego rozgrywanego w Ankarze.

Bilety na środkowy mecz są dostępne w serwisie internetowym pod adresem: https://abilet.pl/sala/jastrzebski-wegiel-vs-halkbank-ankara-6249.

W dniu meczu będą dostępne w kasie hali od godziny 16:00. Zapraszamy!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin