Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Liga Mistrzów. W środę kończymy fazę grupową

24.01.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Po niedzielnych emocjach w PlusLidze w środę nasz zespół rozegra ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rywalem naszej drużyny będzie wicemistrz Niemiec, VfB Friedrichshafen. Początek meczu o godzinie 18:00. Transmisja – w Polsacie Sport od 17:45.

Przed ostatnią serią gier sytuacja w grupie „A” jest jasna. Nasza drużyna wygrała tę grupę (komplet pięciu zwycięstw) ma już zapewniony awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, natomiast niemiecki zespół zagwarantował sobie prawo gry w 1/8 finału, czyli w tzw. repasażach.

Przypomnijmy, że zgodnie z formułą tegorocznej edycji LM do ćwierćfinałów awansują wyłącznie zwycięzcy pięciu grup. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przechodzą do repasaży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków repasażowych (mecz i rewanż) uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów.

Po fazie grupowej nie będzie losowania. Drabinka fazy pucharowej została już ustalona do samego finału, a kluczowe znaczenie dla jej kształtu będzie mieć ranking zespołów na miejscach 1, 2 i 3 w każdej z grup po zakończeniu fazy grupowej.

Przedstawia się ona następująco.

W poszczególnych grupach zespoły są klasyfikowane według następujących kryteriów: w pierwszej kolejności liczą się wygrane mecze, następnie zdobyte punkty, potem ratio setów, dalej ratio małych punktów, a na końcu bezpośrednie pojedynki.

Przed ostatnią kolejką nasza drużyna jest druga w rankingu wśród zespołów z pierwszych miejsc, ale po 6. kolejce sytuacja może się diametralnie zmienić. Możemy zarówno poprawić swoje miejsce rankingowe, jak i obsunąć się w tej klasyfikacji. Nasi zawodnicy patrzą więc przede wszystkim na siebie i zamierzają sięgnąć w środę po pełną pulę.

Jestem przekonany, że wyjdziemy i będziemy chcieli wygrać, bo taki zespół jak nasz po prostu musi wygrywać wszystkie mecze, w których gra – mówi Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla.

Szkoleniowcem drużyny z Friedrichshafen jest Mark Lebedew, który w przeszłości był trenerem Jastrzębskiego Węgla. 55-latek od ponad 10 lat mieszka w Żorach, gdzie ma swój własny dom. Jego żona jest Polką, a w maju 2022 roku otrzymał akt nadania polskiego obywatelstwa.

W zespole wicemistrza Niemiec występują dwaj polscy siatkarze: atakujący Michał Superlak i rozgrywający Mateusz Biernat.

Obie drużyny spotkały się ze sobą również w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Drugie starcie pomiędzy tymi dwiema drużynami również zamknęło fazę grupową rozgrywek. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla 3:1.

Z radością informujemy, że na środowym meczu Ligi Mistrzów obecny będzie trener reprezentacji Polski Nikola Grbić!

Początek środowego spotkania w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godzinie 18:00. Transmisja w Polsacie Sport od 17:45.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin