Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel powalczy z wicemistrzem Czech

27.11.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Drużyna Jastrzębskiego Węgla dotarła w poniedziałek do Czech. Ta podróż na Ligę Mistrzów różniła się od wszystkich dotychczasowych zdecydowanie prostszą logistyką. Po kilku godzinach jazdy autokarem nasza drużyna zameldowała się wczesnym popołudniem w Hotelu Savoy w Czeskich Budziejowicach.

We wtorek o godzinie 17:10 nasz zespół zmierzy się w ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z wicemistrzem Czech VK Jihostroj České Budějovice. Na inaugurację rozgrywek mistrzowie Polski pokonali u siebie hiszpański Guaguas Las Palmas 3:0, natomiast czeska drużyna musiała uznać wyższość niemieckiego zespołu SVG Lüneburg (3:0).

– Jastrzębski Węgiel jest faworytem tego meczu – uważa Jan Hadrava, reprezentant Czech, który przez dwa sezony występował w Jastrzębskim Węglu, ale obecnie gra w tureckiej drużynie Galatasaray Stambuł. – Drużyna z Budziejowic ma doświadczenie gry w europejskich pucharach, ale przed tym sezonem w zespole doszło do wielu zmian w składzie. Dlatego myślę, że szanse są zdecydowanie po stronie polskiego zespołu – dodaje czeski atakujący.

@jastrzebskiwegiel Nasi siatkarze już po treningu w hali w Czeskich Budziejowicach. Trzymajcie jutro kciuki za mistrzów Polski!✊ #volleyballplayer #PolandTravel #siatkowka #volleyballworld #cevchampionsleague #cevchampionsleaguevolley2024 ♬ dźwięk oryginalny – Jastrzębski Węgiel

Nieco ostrożniej do rywali podchodzi kapitan Jastrzębskiego Węgla Benjamin Toniutti. – Jihostroj České Budějovice to wicemistrz swojego kraju. Mają w składzie młodych zawodników, którzy będą chcieli dobrze zaprezentować się na arenie międzynarodowej. Wiemy, że jesteśmy faworytem w swojej grupie, ale do każdego jednego spotkania trzeba podejść z wielką determinacją, skoncentrowani, bo nasi rywale nie będą mieli nic do stracenia w konfrontacji z nami – mówi francuski rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Trenerem wicemistrzów Czech jest znany głównie z pracy szkoleniowej w Asseco Resovii Rzeszów, 52-latek Andrzej Kowal. – Uważam, że mam naprawdę dobry zespół, z potencjałem i jest szansa z tym zespołem grać o medale. Do tego dochodzą występy w Lidze Mistrzów, możliwość gry o Puchar Czech. To są dla mnie najważniejsze rzeczy, które decydowały o tym, że przyjąłem ofertę z Budziejowic – przyznaje Kowal. I dodaje, że dobrze czuje się w tym położonym na południowym zachodzie Czech mieście, które słynie z browarów Budweiser Budvar.

Znany browar będą mieli okazję pozwiedzać kibice Jastrzębskiego Węgla, którzy w zorganizowanej grupie wybierają się do Budziejowic, by wspierać na meczu swój zespół.  Ich przewodnikiem będzie jeden z czeskich fanów Jastrzębskiego Węgla, Boris Keka. Pochodzący z Ołomuńca Czech wraz z rodziną i grupą przyjaciół od kilku lat regularnie bywa na meczach Jastrzębskiego Węgla. Miasto Jastrzębie-Zdrój nie stanowi już dla nich żadnej zagadki.

Przy okazji pobytu w Jastrzębiu-Zdroju Czesi mogli dowiedzieć się o uzdrowiskowej historii miasta, o której przypomina dzielnica Zdrój, a w niej znajdujący się piękny park, deptak, multimedialna fontanna, a także kawiarenki. Kibiców polskich i czeskich łączy także Żelazny Szlak Rowerowy, czyli 55–kilometrowa trasa w formie pętli przebiegającej przez polsko-czeskie pogranicze.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin