Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Liga Mistrzów 2022: Rosyjskie kluby wykluczone z rozgrywek i z walkowerami

02.03.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

We wtorek 1 marca Zarząd Europejskiej Konfederacji Siatkówki oficjalnie podjął decyzję o wykluczeniu z rywalizacji w europejskich pucharach ze skutkiem natychmiastowym i do odwołania wszystkich rosyjskich i białoruskich drużyn narodowych, klubów, działaczy, zawodników siatkówki halowej, plażowej oraz siatkówki na śniegu. Natomiast dzisiaj w centrali CEV zapadła oficjalna decyzja o nałożeniu walkowerów na rosyjskie kluby zaangażowane w rozgrywki pucharowe na Starym Kontynencie w edycji 2022.  

W przesłanej dzisiaj do klubów korespondencji europejska centrala siatkarska podaje, że zgodnie z zapisami Art. 21.9 Regulaminu Rozgrywek CEV sześć rosyjskich drużyn nadal biorących udział w europejskich rozgrywkach, a więc – Dynamo Moskwa i Zenit St. Petersburg w Lidze Mistrzów mężczyzn, Zenit Kazań w Pucharze CEV mężczyzn, Dynamo Moskwa, Dynamo Kazań i Lokomotiw Kaliningrad w Lidze Mistrzów kobiet – przegrywa wszystkie swoje mecze walkowerami, a ich przeciwnicy przechodzą do następnej rundy danych rozgrywek po zwycięstwach 3-0 (25:0, 25:0, 25:0) w każdym z pierwotnie zaplanowanych meczów.

Co dzisiejsza decyzja CEV oznacza w odniesieniu do Ligi Mistrzów, w której występuje także nasz zespół? Otóż, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Sir Sicoma Monini Perugia automatycznie awansują do półfinału rozgrywek i czekają na swoich rywali na tym etapie gier.

Przeciwnikiem triumfatorów poprzedniej edycji Ligi Mistrzów będzie zwycięzca dwumeczu pomiędzy naszą drużyną i mistrzem Włoch Cucine Lube Civitanova, natomiast ekipa z Perugii zmierzy się w półfinale z lepszym z pary: Trentino Itas – Berlin Recycling Volleys.

Nasza rywalizacja ćwierćfinałowa z mistrzem Włoch rozpocznie się 8 marca o godzinie 20:30 na wyjeździe. Rewanż w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się zaś 16 marca o godzinie 20:30.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin