Koniec urlopów, Pomarańczowi wrócili do zajęć

Opublikowany przez 7 sierpnia, 2017 15:47

Rozmiar czcionki : A- A A+

Po 3,5-miesięcznej przerwie siatkarze i sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla powrócili do treningów. Punktualnie o 10 rano w poniedziałek pomarańczowa ekipa rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu.

Wreszcie mogę spotkać kolegów i przyjaciół, z którymi przez całe wakacje nie miałem praktycznie w ogóle kontaktu. Wiadomo, że po pewnym czasie będziemy zmęczeni treningami, bo teraz trzeba ciężko pracować, żeby mieć siły na cały sezon, ale nie mamy z tym problemu. Cieszymy się, że jesteśmy w końcu razem i możemy wspólnie zabrać się do pracy – mówi Patryk Strzeżek. Kapitan Jastrzębskiego Węgla powrócił do Polski po trwającej dziewięć tygodni wyprawie autostopem do Indii.

W pierwszych zajęciach uczestniczyło zaledwie dziewięciu zawodników. Oprócz kapitana Pomarańczowych w treningu udział wzięli jeszcze: Wojciech Sobala, Grzegorz Kosok, Damian Boruch Jakub Turski, Dardan Lushtaku, Marcin Ernastowicz oraz włączeni do treningów z pierwszym zespołem dwaj adepci Akademii Talentów. W najbliższą środę do drużyny dołączy Kubańczyk Salavador Hidalgo Oliva.

Początek przygotowań to fajny okres. Jest wprawdzie ciężka praca, ale też nie ma stresu związanego z meczem, walką o miejsce w składzie i każdy jest pozytywnie nastawiony – tłumaczy Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Mamy dobry zespół, potencjałem zbliżony do drużyny z poprzedniego sezonu. Uważam, że mamy wielką szansę, by znów bić się o medale. Mierzymy w półfinał, a jeśli tam się dostaniemy, możliwe jest wszystko – dodaje szkoleniowiec naszej drużyny.

Po zakończonym brązowym medalem minionym sezonie, w składzie JW nastąpiło zaledwie kilka zmian. Trener Lebedew jest zadowolony z takiego obrotu spraw. – W pewnych aspektach na pewno będziemy mocniejsi, ponieważ zawodnicy lepiej się znają i drużyna jest lepiej zgrana – mówi opiekun Pomarańczowych.

Z uwagi na lepsze zgranie zespołu, nie będzie konieczności rozgrywania tak dużej jak w zeszłym roku liczby sparingów. Przed zeszłym sezonem Pomarańczowi rozegrali 15 gier kontrolnych, teraz będzie ich około ośmiu.

Trener nie robi problemu z faktu, że zespół rozpoczął przygotowania w mocno okrojonym składzie ze względu na powołania kilku naszych zawodników do reprezentacji narodowych. Dotyczy to: Macieja Muzaja, Jakuba Popiwczaka, Lukasa Kampy, Jasona De Rocco, Kevina Tillie oraz Karola Gdowskiego, który został powołany do kadry Polski kadetów.

Każdy trener chce mieć od razu wszystkich graczy do dyspozycji, ale jeśli pracujesz w bardzo dobrym klubie, musisz się z tym liczyć. Gdybyśmy grali w pierwszej lidze, pewnie zaczęlibyśmy przygotowania w pełnym składzie. Wolę jednak tę pierwszą opcję – uśmiecha się Lebedew, który w tym roku praktycznie nie miał urlopu. Po sezonie ligowym przejął bowiem kadrę Australii i pracował z nią do 1 sierpnia. W Jastrzębiu-Zdroju pojawił się dwa dni późniejNowy sezon PlusLigi ma się rozpocząć 30 września. W tym dniu – według ramowego terminarza – Jastrzębski Węgiel ma zainaugurować rozgrywki meczem u siebie z BBTS Bielsko-Biała.