Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Koniec sezonu dla Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów

04.02.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Europejska Konfederacja Siatkówki podjęła dzisiaj decyzję o ostatecznym wyłączeniu naszej drużyny z rozgrywek Ligi Mistrzów sezonu 2020-2021.

Powodem takiej sytuacji są wykryte przypadki zakażeń koronawirusem w Jastrzębskim Węglu przed zaplanowanym na 9-11 lutego turniej 4. rundy tych rozgrywek w rosyjskim Kazaniu. Podobna sytuacja miała miejsce na początku grudnia przed pierwszym turniejem w grupie „C” rozgrywanym w Berlinie. W konsekwencji CEV nałożyła wtedy na nasz Klub sankcję w postaci trzech walkowerów po 0-3.

Tak wówczas, jak i teraz nasz Klub nie miał możliwości udziału w europejskim turnieju. W przypadku turnieju w Rosji Jastrzębski Węgiel miał tylko dziewięciu siatkarzy gotowych do gry. Co więcej, z uwagi na objęcie kwarantanną do stolicy Tatarstanu nie mógł udać się żaden z przedstawicieli sztabu szkoleniowego z wyjątkiem jednego z naszych fizjoterapeutów.

Ze względu na ograniczenia czasowe niemożliwym stało się uzyskanie od strony rosyjskiej zaproszeń i skuteczne przeprowadzenie procedur wizowych dla juniorów z Akademii Talentów, którzy mogliby ewentualnie uzupełnić skład. Dość powiedzieć, że czas oczekiwania na same zaproszenia do Rosji dla naszych zawodników i członków sztabu szkoleniowego wyniósł trzy tygodnie.

W przesłanej dzisiaj do Klubu korespondencji Europejska Centrala Siatkarska podziękowała Jastrzębskiemu Węglowi za „współpracę i podjęte wysiłki w tym pełnym wyzwań sezonie”, życząc „zdrowia, powodzenia na resztę sezonu ligowego i powrotu do Ligi Mistrzów w sezonie 2021-22”.

Jednocześnie poinformowano nasz Klub, że zgodnie z decyzją Zarządu CEV z 23 kwietnia 2020 roku wyłączenie naszej drużyny z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów nie będzie skutkować żadnymi sankcjami finansowymi ani dyscyplinarnymi.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin