Komunikat Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. z dnia 01.04.2020r. wraz z oświadczeniem zawodników

01.04.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z uwagi na przedwczesne zakończenie rozgrywek siatkarskich w PlusLidze w sezonie 2019/2020 w związku z rozprzestrzenianiem się  koronawirusa SARS-CoV-2  (decyzja Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. z dnia 25 marca 2020r.), przyjęto następujące rozwiązania:

1/ Zawarte zostało porozumienie z Zespołem o zakończeniu realizacji z dniem 31 marca 2020r. kontraktów sportowych z uwagi na brak możliwości ich realizacji.

2/ Zespół wyraża pełną gotowość do rozegrania meczów w ramach edycji Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020, jeżeli zapadnie decyzja Europejskiej Konfederacji Siatkówki CEV o kontynuacji tych rozgrywek i jeżeli będzie to możliwe.

3/ Kontrakty z Zespołem na usługi reklamowe będą nadal realizowane do daty ich zakończenia, tj. do dnia 31 maja 2020r.

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że powyższe rozwiązania zostały wypracowane wspólnie i w porozumieniu wszystkich uczestników, tj. sztabu szkoleniowego, zawodników i zarządu klubu, w atmosferze wzajemnego poszanowania i z pełnym zrozumieniem obecnej sytuacji.

Priorytetem dla nas jest zdrowie, komfort psychiczny oraz dobro naszego klubu, naszego Partnera Strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. oraz wszystkich pozostałych sponsorów klubu i całego naszego środowiska siatkarskiego.

Dodatkowo podajemy, że formuła dalszego funkcjonowania Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla w roku szkolnym 2019/2020 uwarunkowana jest dalszymi decyzjami władz państwowych.

Adam Gorol

Prezes Zarządu

KS Jastrzębski Węgiel S.A.

 

Poniżej prezentujemy oświadczenie zawodników naszego zespołu w tej sprawie.

———————————————————————————————————————————————

Oświadczenie zawodników KS Jastrzębski Węgiel S.A.

My, zawodnicy Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. pragniemy zakomunikować, że w związku z  zakończeniem sezonu PlusLigi wraz z zarządem naszego klubu wypracowaliśmy wspólne stanowisko w zakresie dalszego funkcjonowania klubu w najbliższych miesiącach. Nie jest tak, że sezon PlusLigi się skończył i tym samym skończyło się wszystko. Mamy dużo do zrobienia dla klubu i całego naszego środowiska. Ciągle wierzymy, że warunki pozwolą na dokończenie obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Zdajemy sobie sprawę z aktualnej sytuacji w związku z panującym koronawirusem i stanowczo podkreślamy, że nasze zdrowie oraz zdrowie najbliższych jest dla nas najważniejsze. Wyrażamy również zadowolenie z faktu, że nasze zdrowie w oczach zarządu klubu również jest najważniejsze. Nie tylko my, ale również zarząd klubu widział duże zagrożenie związane z ewentualnym wyjazdem na mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów do Włoch.

Jednocześnie mamy świadomość, że jest to trudny czas dla naszego klubu i dla całej dyscypliny. W pełni też rozumiemy decyzję Polskiej Ligi Siatkówki dotyczącą zakończenia obecnego sezonu PlusLigi. Oczywistym jest, że czwarta lokata w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach PlusLigi nas zawodników nie satysfakcjonuje, gdyż nasze cele były o wiele wyższe. Nie ukrywaliśmy tego i było nas na to stać, co zresztą udowodnił niejeden rozegrany przez nas mecz. Niemniej jednak obecnie, w zaistniałej sytuacji, nie jest to najistotniejsze.

Wyrażamy również wielkie zadowolenie z faktu, że prezes Adam Gorol od początku zaistniałego problemu był dla nas partnerem, był z nami w ciągłym kontakcie i nie zostawił nas samym sobie. Wspólnie wypracowaliśmy porozumienie w zakresie realizacji naszych kontraktów. Oczywistym jest brak możliwości kontynuowania rywalizacji sportowej, ale to dobry czas, by zrobić coś dla naszego otoczenia. Najbliższe tygodnie chcemy poświęcić się naszemu środowisku, tj. działaniom promocyjnym i marketingowym na rzecz naszego klubu, Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz naszego Partnera Strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.

Jesteśmy razem! Dziękujemy!

Zawodnicy KS Jastrzębski Węgiel S.A.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin