Komunikat Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A.

Opublikowany przez 3 marca, 2020 20:20

Rozmiar czcionki : A- A A+

Komunikat Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. w związku ze stanowiskiem CEV z dnia 03.03.2020r.  dotyczącego  meczu Ligi Mistrzów z Trentino Itas nr 5-003.

W nawiązaniu do komunikatu Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. z dnia 02.03.2020r. w sprawie  odwołania wyjazdu naszego zespołu na ćwierćfinałowy mecz nr 5-003 w ramach Ligi Mistrzów z Trentino Itas informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 03.03.2020r. otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, w którym CEV nie wyraził zgody na przełożenie terminu rozegrania tego meczu i tym samym potwierdzony został termin rozegrania meczu w dniu 05.03.2020r. o godzinie 20:30  w hali BLM Group Arena w Trento.

CEV swoje stanowisko uzasadnił faktem, że  prowincja Trydentu nie należy do tych regionów i obszarów na terytorium Włoch, dla których władze krajowe Włoch wydały zalecenia dotyczące organizowania wydarzeń sportowych za zamkniętymi drzwiami do 8 marca włącznie. Z kolei władze polskie na szczeblu krajowym i lokalnym nie przyjęły żadnych oficjalnych postanowień, które uniemożliwiłyby naszemu zespołowi podróż do Trentino. Brak wyjazdu naszej drużyny na mecz z Trentino Itas  skutkować będzie wynikiem 3-0 na korzyść zespołu gospodarzy.

Jednak zdaniem klubu CEV pominął fakt, że  w godzinach wieczornych w dniu 02.03.2020r. władze lokalne miasta Trydent na konferencji prasowej poinformowały  o pierwszym przypadku koronawirusa w ich mieście. Ponadto Główny Inspektor Sanitarny w Polsce – z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego – nie zaleca obecnie podróżowania  m.in. do Włoch.

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. podaje, że podtrzymuje swoje stanowisko z dnia 02.03.2020r., co oznacza, że nasz zespół nie wyjedzie na mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów do Włoch i nie weźmie udziału w meczu nr 5-003.

Jednocześnie podajemy, że wystąpimy do CEV o ponowne przeanalizowanie przedmiotowej sprawy i zmianę decyzji poprzez przełożenie terminu rozegrania meczu nr 5-003, jak również wystąpimy do Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Ponadto informujemy, że w dniu 04.03.2020r. Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. oraz przedstawiciele drużyny będą do dyspozycji mediów podczas poświęconej tej tematyce konferencji prasowej w Klubie zaplanowanej na godz. 9.30.

Adam Gorol

Prezes Zarządu

KS Jastrzębski Węgiel S.A.