Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Komunikat z dnia 02 marca 2020r. w sprawie stanowiska zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. dotyczącego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Trentino Itas nr 5-003

02.03.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Komunikat z dnia 02 marca 2020r. w sprawie stanowiska zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. dotyczącego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Trentino Itas nr 5-003.

W związku ze zmianą stanowiska  Europejskiej Konfederacji Siatkówki CEV z dnia 28.02.2020r. i oświadczeniem CEV-u  w dniu 01.03.2020r.,  co do  możliwości przełożenia zaplanowanych  meczów w okresie od 3 do 5 marca 2020r. w ramach europejskich pucharów z uwagi na istniejące  zagrożenie  koronawirusem, KS Jastrzębski Węgiel S.A. w dniu 02.03.2020r. w godzinach porannych wystąpił do Departamentu Siatkówki CEV z oficjalną prośbą o przełożenie terminu meczu zaplanowanego na dzień 05.03.2020r. w Trento. 

Jednocześnie w dniu dzisiejszym wystąpiliśmy do klubu Trentino Itas z propozycją rozegrania obu meczów ćwierćfinału Ligi Mistrzów na neutralnym terenie. W ciągu dnia udało nam się uzyskać i potwierdzić co najmniej jedną dostępną lokalizację  w Austrii, gdzie takowe mecze mogłyby się odbyć.

W trakcie dnia prowadziliśmy komunikację trójstronną na linii: klub z Trento, CEV, Jastrzębski Węgiel. Z uwagi  na wnioski i obawy zawodników wynikające z zagrożeń związanych z panującą na terenie północnych Włoch  epidemią koronawirusa, nasz Klub podtrzymał swoje stanowisko dotyczące przeniesienia rywalizacji w inne miejsce, aniżeli Włochy. Jednak władze klubu  Trentino Itas podtrzymały swoje stanowisko co do gotowości rozegrania zaplanowanego na dzień 05.03.2020r.  meczu we własnej hali, gdyż w ich ocenie – opierając się na stanowisku włoskiego rządu, który nie wprowadził żadnych obostrzeń ograniczających poruszanie się na terytorium Włoch –  nie ma żadnych zagrożeń związanych z rozegraniem tego meczu w ich hali.

Przeprowadzone rozmowy  obu klubów z udziałem przedstawiciela CEV-u, nie przyniosły żadnego porozumienia i Europejska Konfederacja Siatkówki  zadeklarowała, że podejmie decyzję w tej sprawie, ale  do chwili obecnej  żadna decyzja  CEV-u  do nas nie dotarła.

W tej sytuacji, mając w szczególności na uwadze obawy i dyskomfort naszego zespołu, nie wykluczając  możliwości ewentualnej kwarantanny naszych zawodników i sztabu szkoleniowego, co skutkowałoby  brakiem możliwości dalszego uczestnictwa   naszego zespołu w rozgrywkach krajowych,  jako prezes zarządu Klubu, uwzględniając  czysto ludzkie argumenty zawodników, podjąłem decyzję o odwołaniu  wyjazdu naszej drużyny na mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów nr 5-003 z Trentino Itas  w Trento.

Jednocześnie podajemy, że w dalszym ciągu wyrażamy gotowość do rozegrania dwumeczu ćwierćfinału na neutralnym terenie lub w naszej hali w Jastrzębiu-Zdroju i w tej sprawie  oczekujemy nadal na oficjalne stanowisko CEV-u.  

Adam Gorol

Prezes Zarządu

KS Jastrzębski Węgiel S.A.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin