Kolejny talent z Akademii dołącza do pierwszego zespołu. Michał Gierżot nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla!

16.06.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub podpisał dwuletni kontrakt z adeptem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Michałem Gierżotem.

Michał występuje na pozycji przyjmującego. Ma białorusko-rosyjskie korzenie. Jego ojciec wywodzi się z okolic Mińska, natomiast pochodząca z Anapy mama Natalia występowała w młodzieżowych reprezentacjach Związku Radzieckiego, a po rozpadzie ZSRR była reprezentantką Białorusi w siatkówce. Występowała m.in. w słynnej Urałoczce Jekaterynburg u trenera Nikołaja Karpola, zaś karierę sportową zakończyła w Chemiku Police. I to właśnie w tym zachodniopomorskim mieście w 2001 roku urodził się Michał. Za namową matki w 2014 roku trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

– Mój rodzinny dom jest w Policach, ale to w Jastrzębiu-Zdroju mam swój prawdziwy dom. Tutaj się wychowałem, tutaj spędziłem swoje lata młodości i tutaj zacząłem rozumieć, co to jest prawdziwa siatkówka – mówi Michał Gierżot, który dysponuje podwójnym obywatelstwem – polskim oraz białoruskim.

Zawodnik jest podekscytowany możliwością występów w pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla.

– Spełnia się moje marzenie. Fakt, że mogę usiąść w szatni pierwszego zespołu z tak świetnymi zawodnikami, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jastrzębski Węgiel to miejsce, w którym siatkówka z mojej pasji stała się moim życiem – dodaje Michał, który miniony sezon spędził w SMS PZPS I Spała, w barwach którego grał w Krispol 1. Lidze (obecnie Tauron 1. Liga). Wystąpił w 22 meczach, w których zdobył 299 punktów, co daje średnią ponad 13 punktów na mecz. Najwięcej punktów zdobył w starciu z AZS AGH Kraków, zapisując na swoim koncie 21 „oczek”.

– Michał jest zawodnikiem Akademii Talentów, który ma za sobą świetny sezon w pierwszej lidze w zespole SMS Spała. Udowodnił, że ma zdolność konkurowania na wysokim poziomie i wykazał cechy, które pomogą mu rozwinąć się w solidnego gracza PlusLigi. Będzie to świetna okazja do pracy z utalentowanym młodzieżowym zawodnikiem i „popchnięcia” go na wyższy poziom – mówi Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

– Michał Gierżot to kolejny obok Patryka Cichosza-Dzygi adept Akademii Talentów, który dołącza przed nowym sezonem do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Obaj przeszli w Akademii przez wszystkie kategorie wiekowe i są jednymi z najbardziej perspektywicznych graczy z rocznika 2001. Michał swoją grą zapracował sobie na to, by dostać szansę w zespole seniorskim w naszym Klubie. Życzyłbym sobie, by za kilka lat ten wyszkolony przez naszą Akademię zawodnik stanowił o sile zarówno naszego Klubu, jak i polskiej siatkówki w ogóle  – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Michał Gierżot

Ur. 04.10.2001r., Police

Wzrost: 206 cm

Waga 90 kg      

Zasięg w ataku: 360 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Kluby: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, SMS Spała, Jastrzębski Węgiel. 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin