Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Kolejny sparing na plus. JW lepszy od wicemistrza Białorusi [FOTO, WIDEO]

27.09.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W rozegranym w piątek w Jastrzębiu-Zdroju sparingu nasz zespół pokonał 3:1 Stroitiela Mińsk.

Pomarańczowi przystąpili do test-meczu z wicemistrzem Białorusi w mocno okrojonym składzie. Dawid Konarski i Julien Lyneel nadal uczestniczą w Mistrzostwach Europy, natomiast Niemcy: Lukas Kampa i Christian Fromm, którzy również brali udział w czempionacie, mają dotrzeć do Klubu w weekend. Natomiast w czwartek Jastrzębski Węgiel opuściło trzech kolejnych zawodników. Jakub Popiwczak, Michał Szalacha oraz Tomasz Fornal zostali powołani do reprezentacji Polski na Puchar Świata w Japonii i już udali się na zgrupowanie kadry. Wymienione trio graczy powróci do Jastrzębia-Zdroju w połowie przyszłego tygodnia.

GALERIA ZDJĘĆ. 

Piątkowa gra kontrolna miała typowo treningowy charakter. Nasza drużyna od kilku tygodni buduje formę na nadchodzący sezon. W naszym zespole w tym spotkaniu w ofensywie wyróżnili się: Jakub Bucki (20 punktów) oraz Wojciech Szwed (16 punktów).

Najbliższy sparing czeka nasz zespół 1 października, kiedy to w hali w Szopienicach Pomarańczowi zmierzą się z GKS-em Katowice.

Jastrzębski Węgiel – Stroitiel Mińsk 3:1 (23:25, 25:22, 26:24, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Margarido, Vigrass, Gladyr, Depowski, Szwed, Rusek (libero) oraz Hain, Czyżowski, Walczak, Gruszczyński.

Stroitiel Mińsk: Kurdiaszow, Pasavets, Tiuszkiewicz, Pranko, Dos Santos, Dawyskiba, Budziuhin (libero) oraz Martynow, Sinhajewski.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin