Kolejny remis w przedsezonowym sparingu

03.09.2021 Autor: Marcin Fejkiel

W rozegranym w piątek meczu kontrolnym Jastrzębski Węgiel zremisował z Cuprum Lubin 2:2.

Nasz zespół przystąpił do piątkowego sparingu osłabiony brakiem Rafała Szymury. Nasz przyjmujący podczas pierwszego z meczów kontrolnych rozgrywanych w tym okresie przygotowawczym, z BBTS Bielsko-Biała, doznał kontuzji.

Kliknij tutaj aby obejrzeć galerię. Foto: Arkadiusz Kogut.

Jakiego rodzaju jest to uraz? – Naderwanie drugiego stopnia mięśnia piszczelowego tylnego. Czeka mnie dwa do trzech tygodni przerwy w grze – informuje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

W tej sytuacji w wyjściowym składzie naszej drużyny naszą parę przyjmujących tworzyli: Stanisław Wawrzyńczyk oraz Wojciech Szwed.

W szeregach gości zabrakło zaś wypożyczonego z Jastrzębskiego Węgla do Cuprum Lubin Michała Gierżota, który przygotowuje się wraz reprezentacją Polski U-21 do Mistrzostw Świata juniorów.

W pierwszym secie naszą grę ofensywną napędzał Wawrzyńczyk, który zdobył siedem punktów. Druga partia rozpoczęła się po myśli lubinian, ale na dystansie seta nasz zespół zdołał doprowadzić do wyrównania, a nawet objąć prowadzenie (18:17). Ostatecznie górą byli goście (25:22).

W trzeciej części meczu po naszej stronie na placu gry pojawili się: Szymon Biniek, Jakub Macyra, Bartosz Krzysiek oraz Dawid Dryja. Swoje szanse dostawał też Dominik Rakowski z Akademii Talentów. Z kolei grą ekipy z Lubina kierował w tym czasie japoński nabytek klubu Masahiro Sekita. Set ten padł łupem naszego zespołu.

W czwartej partii lubinianie mieli dwie piłki setowe (24:22), ale wybroniliśmy się, wyrównaliśmy stan seta, a następnie to my mogliśmy zakończyć zwycięsko tę partię i całe spotkanie. Niestety, nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Gracze z Dolnego Śląska zniwelowali stratę i za sprawą świetnych zagrywek Wojciecha Ferensa wygrali czwartą partię 27:25.

Jako że obaj szkoleniowcy na wstępie umówili się na rozegranie czterech setów, spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:2 (25:19, 22:25, 25:22, 25:27)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Hasanli, Gladyr, Wiśniewski, Szwed, Wawrzyńczyk, Popiwczak (libero) oraz Biniek (libero), Macyra, Krzysiek, Dryja, Rakowski

Cuprum Lubin: Jimenez, Stępień, Gunia, Pietraszko, Maruszczyk, Waliński, K. Szymura (libero) oraz Ferens, Sekita, Kapica, Kaźmierczak, Sas