Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Kapitan zostaje na pokładzie. Patryk Strzeżek na kolejny rok w JW!

26.06.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Z radością informujemy, że nasz Klub przedłużył kontrakt na kolejny sezon z Patrykiem Strzeżkiem.

– Patryk jest od dwóch lat bardzo ważną częścią naszej drużyny. W tym czasie miał wiele okazji, by wejść na boisko i zawsze jego obecność na parkiecie umożliwiała utrzymanie naszego poziomu. Ale największy wpływ na zespół miała jego osobowość, etyka pracy, przykład, który dawał oraz zdolności przywódcze. Był świetnym kapitanem w ostatnim sezonie i bardzo się cieszę, że nadal będziemy go mieli „na pokładzie” w obliczu wyzwań, jakie stoją przed nami w nadchodzącym sezonie – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Patryk Strzeżek trafił do Jastrzębskiego Węgla przed dwoma sezonami. Pochodzi z Warszawy. Swoją siatkarską przygodę zaczynał w stołecznym MOS-ie Wola. Grał w młodzieżowych reprezentacjach Polski kadetów i juniorów. Po ukończeniu wieku juniora trafił do Asseco Resovii Rzeszów. Z klubem tym wywalczył w 2009 roku srebrny medal mistrzostw Polski. Następnie grał w klubach pierwszoligowych: MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF (jeden sezon) oraz Joker Piła (dwa sezony).

Później wyjechał za granicę i przez dwa lata występował w belgijskim zespole VBC Waremme. W sezonie 2012/2013 był najlepiej punktującym zawodnikiem belgijskiej ligi. Jego ostatnim klubem w Polsce przed przejściem do Jastrzębskiego Węgla był AZS Politechnika Warszawska.

– Wyrażam zadowolenie z faktu, że Patryk pozostał w drużynie. W ubiegłym sezonie z dobrym skutkiem pełnił rolę kapitana zespołu. Pomagał drużynie w trudnych momentach i stanowił mentalną „podporę” dla nowobudowanej ekipy – uważa Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin