Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Kapitan zostaje na pokładzie. Jurij Gladyr na dłużej w Jastrzębskim Węglu!

17.03.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub przedłużył kontrakt z kapitanem zespołu Jurijem Gladyrem. Nowa umowa ze środkowym bloku będzie obowiązywać na kolejny sezon z opcją przedłużenia jej o jeszcze jeden sezon.

– Nie chcę się powtarzać, ale Jastrzębski Węgiel to klub, który zapewnia swoim zawodnikom wszystko, czego potrzebują. Nam pozostaje więc tylko brać się do roboty i zapewniać klubowi jak najlepszy wynik. Była to dla mnie łatwa decyzja. Mnie tutaj wszystko odpowiada, więc wspólnie z żoną zdecydowaliśmy, że będzie to najlepsze rozwiązanie i cieszę się z tego niezmiernie – mówi 37-letni Jurij Gladyr, który jest zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla od dwóch sezonów.

W obecnych rozgrywkach Jurij został kapitanem drużyny. Jest jednym z jej liderów, a formy sportowej może mu pozazdrościć wielu młodszych kolegów. Sezon zasadniczy zakończył na czele rankingu najlepiej serwujących w PlusLidze z 50 asami serwisowymi na swoim koncie.

– Jurij Gladyr to siatkarska klasa sama w sobie. Zawodnik z dużą charyzmą i charakterem, który spaja drużynę zarówno na boisku, jak w i szatni. Profesjonalista w każdym calu, o czym świadczy jego sylwetka, jak i indywidualne statystyki. Cieszę się, że pozostaje z nami na dłużej. Z takim graczem możemy walczyć o najwyższe cele ­– mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.   

Urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik trafił do naszego Klubu przed sezonem 2019/2020 z włoskiego klubu Emma Villas Siena, a jeszcze wcześniej przez rok występował tureckim Fenerbahçe Stambuł. Największe sukcesy jak dotąd odnosił z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, w której spędził łącznie siedem lat. Zdobył tam: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV.

Jurij występuje w Jastrzębskim Węglu na polskiej licencji, więc nie blokuje miejsca w zespole dla trzech obcokrajowców na boisku wedle limitu obowiązującego w PlusLidze.

Jurij Gladyr

Ur. 08.07.1984r. w Połtawie (Ukraina)

Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Emma Villas Siena, Jastrzębski Węgiel.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin