Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Kapitan naszych rywali: Nie szukamy alibi w kontuzjach, zabrakło nam sportowej jakości

29.12.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Oto, co mieli do powiedzenia po ostatnim meczu w PlusLidze w 2018 roku zawodnicy Jastrzębskiego Węgla oraz Cerradu Czarnych Radom.

Wojciech Żaliński, przyjmujący Cerradu Czarnych Radom:

Kontuzje w naszym zespole, to jest ostatnia rzecz, na którą chciałbym zwrócić uwagę, mówiąc o przyczynach naszej dzisiejszej porażki. Absolutnie nie szukam alibi w tym, że dwóch naszych podstawowych zawodników nie mogło dziś zagrać z powodu urazów. Wszyscy widzieliśmy, że oprócz tych dwóch nieobecnych graczy zabrakło nam jakości sportowej, pozytywnej arogancji i przede wszystkim tej pewności siebie, do jakiej przyzwyczailiśmy wszystkich w tym sezonie. Sportowo dzisiaj się zachwialiśmy i po tym meczu jesteśmy drużyną rozbitą. Musimy tę naszą grę budować od nowa.  

Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla:

Dwa pierwsze sety, podobnie jak to miało miejsce w meczu z GKS-em Katowice, wygraliśmy dzisiaj zagrywką. W trzeciej partii nasi rywale zaczęli lepiej przyjmować, nam jakoś trudniej było przyzwyczaić się do gry punkt za punkt, zwłaszcza po tym jak mecz układał się wcześniej, a do tego pojawiła się większa presja. Na szczęście znów o wszystkim rozstrzygnęła nasza zagrywka – najpierw w wykonaniu Juliena Lyneela, a następnie Grzegorza Kosoka. Na tym poziomie serwis bywa kluczowy. Cieszy to, że pomimo ostatnich zawirowań, zmiany trenera, okresu świątecznego potrafimy zebrać się w sobie i w tym dniu meczowym pokazać na co nas stać i po prostu zaprezentować dobrą siatkówkę.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin