JW przed nowym sezonem: „Celem jest półfinał, a później wszystko jest możliwe”

12.09.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

We wtorek 12 września w siedzibie naszego Klubu odbyła konferencja prasowa przed sezonem 2017/2018.

Za stołem konferencyjnym w sali Press Room Hali Widowiskowo-Sportowej zasiedli: prezes zarządu Adam Gorol, trener Mark Lebedew, Paulina Pawliczek – pełnomocnik zarządu ds. sportu oraz nowi zawodnicy Jastrzębskiego Węgla: Dardan Lushtaku i Rodrigo Quiroga.

Kosmetyka zamiast rewolucji

Na wstępie prezes Gorol  wrócił jeszcze do minionych rozgrywek zakończonych brązowym medalem PlusLigi. – To był wielki sukces, tym bardziej że został osiągnięty w okresie poważnego kryzysu. To zasługa wielu, ale w znacznym stopniu pochodna zespołowości i dobrej atmosfery w drużynie. To był też kierunek w budowaniu składu na nowy sezon. Zespołu, który tak dobrze funkcjonował nie należało rewolucjonizować, a tylko nadać mu trochę „kosmetyki” – tak oto tłumaczył filozofię budowy nowej drużyny szef zarządu Jastrzębskiego Węgla.

Skład zespołu na nowy sezon został zamknięty i prezentuje się on następująco:

1 Patryk Strzeżek – kapitan, atakujący

2 Maciej Muzaj – atakujący

3 Jakub Popiwczak – libero

4 Grzegorz Kosok – środkowy

5 Dardan Lushtaku – rozgrywający

6 Damian Boruch – środkowy

7 Rodrigo Quiroga – przyjmujący

8 Marcin Ernastowicz – przyjmujący

9 Jason De Rocco – przyjmujący

10 Lukas Kampa – rozgrywający

11 Wojciech Sobala – środkowy

12 Karol Gdowski – libero

13 Salvador Hidalgo Oliva – przyjmujący

17 Jakub Turski – środkowy

Sztab szkoleniowy:

Mark Lebedew – trener

Leszek Dejewski  – II trener

Wojciech Bańbuła – trener przygotowania motorycznego

Paweł Baryła – fizjoterapeuta

Bogdan Szczebak – scoutman

Prezes Gorol podkreślił, że pod względem finansów i organizacji Klub jest w okresie stabilizacji. – Do nowego sezonu podchodzimy ze spokojem – oświadczył sternik JW.

Dobra robota

Przygotowania do nowych rozgrywek nasza drużyna zaczęła 7 sierpnia. – Od tamtego czasu wykonaliśmy dobrą robotę. Wszystko przebiega jak należy. Zawodnicy znają się ze sobą bardzo dobrze, przez co pracuje się o wiele łatwiej – uważa Mark Lebedew, trener zespołu.

Do drużyny dołączyli dwaj nowi zawodnicy: Dardan Lushtaku oraz Rodrigo Quiroga. – Adaptacja była bardzo prosta, zostałem świetnie przyjęty przez wszystkich. Podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem było najłatwiejszą decyzją w moim życiu – mówił reprezentant Szwecji, Lushtaku.

Z kolei Quiroga dziękował Klubowi za daną szansę i zapewnił, że da z siebie wszystko, by pomóc Jastrzębskiemu Węglowi w realizacji celów tak w Lidze, jak i Lidze Mistrzów.

– Obaj zawodnicy pasują do naszego zespołu zarówno pod względem charakteru, jak i stylu gry – uważa Mark Lebedew.

Dobrym przetarciem przed grą w europejskich pucharach będzie wyjazd do Francji, który czeka nasz zespół już w tym tygodniu. W czwartek rano nasza ekipa udaje się do Tourcoing, gdzie w piątek i sobotę rozegra dwa spotkania z klubem Tourcoing Lille Métropole Volley-Ball. Następnie, w dniach 23-24.09.2017 Pomarańczowi wystąpią w Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie, zaś  27.09.2017 w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu z PGE Skra Bełchatów (początek prezentacji o godz. 17:00).

Inauguracja PlusLigi – 7 października u siebie

Z tym też rywalem zainaugurujemy nowy sezon PlusLigi 7 października meczem przed własną publicznością.

Najpóźniej do zespołu dołączy De Rocco, który w terminie od 26 września do 1 października weźmie udział w Mistrzostwach Konfederacji Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów (NORCECA).

Trener Lebedew przewiduje, że będzie to trudny sezon. Jego zdaniem PlusLiga będzie bardziej wyrównana. – Najpierw chcemy dostać się do play off. Jak już to zrealizujemy, to sezon rozpocznie się na nowo. Celem jest półfinał, a później wszystko jest możliwe – ocenia Australijczyk.

Natomiast jeśli chodzi o założenia na Ligę Mistrzów, to tutaj deklaracje są ostrożniejsze. – Ważne jest, żeby jak najlepiej się zaprezentować. Dla takiego zespołu jak nasz będzie to nowe doświadczenie. Cel jest taki, by awansować do fazy grupowej, a później zająć w niej jak najwyższe miejsce – mówi prezes Gorol.

Pomimo tego, że występy w LM generują koszty, to prezes ani przez moment nie wahał się, czy w tych rozgrywkach wystąpić. – Były pytania, czy zagramy. To jest co prawda koszt, niemniej nie wyobrażałem sobie, z punktu widzenia szacunku dla kibiców i sponsorów – aby powiedzieć, że nie nas LM nie interesuje – oznajmił szef zarządu Klubu.

Stanowczy sprzeciw

Przedstawiciele mediów byli zainteresowani, na jakim etapie jest sprawa z Kevinem Tillie.

– Od strony formalnoprawnej – w moim przekonaniu – ten zawodnik ma ważny kontrakt. Siatkarz oświadczył jednak, że nie zagra w Jastrzębskim Węglu i postawił na inny zespół. Stanowczo się temu sprzeciwiam. Jest to zjawisko skrajnie negatywne. Wystąpiliśmy o interwencję do FIVB. Musimy współpracować z innymi polskimi klubami, żeby takim sytuacjom zapobiegać. Obecnie złożono nam propozycję wykupu kontraktu. Jest ona średnio zadowalająca. Rozmowy trwają – podkreślił prezes Gorol.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin