Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

JW organizuje zgrupowanie kadry Australii. Ciekawe mecze reprezentacji w Jastrzębiu-Zdroju!

28.04.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po emocjach związanych z występami Pomarańczowych w PlusLidze, kibiców volleya w Jastrzębiu-Zdroju czekają kolejne ciekawe siatkarskie wydarzenia.

Wiele dobrego

Miło nam poinformować, że od 8 do 31 maja w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się zgrupowanie siatkarskiej reprezentacji Australii. Trenerem kadry Australii jest Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest nasz Klub.

– W Jastrzębskim Węglu ostatnio dzieje się dużo dobrego – uśmiechał się Adam Gorol, prezes zarządu Klubu, wskazując na sukces w postaci brązowego medalu wywalczony przez nasz zespół, a teraz na wspomniany obóz przygotowawczy reprezentacji Australii. – To duże wydarzenie dla Klubu i miasta, i dobra promocja – dodał sternik JW.

Mark Lebedew dziękował prezesowi za umożliwienie łączenia funkcji trenera naszej drużyny klubowej i reprezentacji „Kangurów”. Jednocześnie podkreślił, że dla każdego szkoleniowca wielkim zaszczytem jest prowadzenie zespołu narodowego własnego kraju.

Sztab z Jastrzębskiego Węgla

– Dziękuję też za zorganizowanie konferencji prasowej. To zgrupowanie nie byłoby możliwe bez świetnej współpracy z prezesem Adamem Gorolem oraz Pauliną Pawliczek [pełnomocnik zarządu Klubu ds. sportu – przyp. red.], jak również wsparcia ze strony miasta. Mam tu na myśli dostępność i możliwość korzystania z miejskiej hali na dogodnych warunkach, zarówno przez Jastrzębski Węgieljak i reprezentację Australii – wyjaśniał Mark Lebedew.

Prezes Gorol podkreślał fakt, że praca Marka Lebedewa przebiegnie bez kolizji z pracą w naszym Klubie. – Takie założenie było od początku –  mówi szef zarządu naszego Klubu.

Sezon reprezentacyjny dla Australii skończy się 1 sierpnia, a przygotowania JW do nowego sezonu ruszą co najmniej tydzień później.  

W sztabie szkoleniowym reprezentacji Australii znaleźli się także inni członkowie sztabu szkoleniowego naszego Klubu: Luke Reynolds, który będzie asystentem pierwszego trenera, Bogdan Szczebak – scoutman, Paweł Baryła – fizjoterapeuta oraz Leszek Dejewski jako asystent trenera.

Przyjedzie Antiga

Przyjazd kadry Australii do Polski zaplanowano na 6 maja. Bazą noclegową Australijczyków będzie Hotel Dąbrówka w Jastrzębiu-Zdroju, zaś bazą sportową jastrzębska Hala Widowiskowo-Sportowa.

Gratką dla fanów będą z pewnością mecze międzypaństwowe, które w czasie zgrupowania odbędą się w Jastrzębiu-Zdroju. 21 maja dojdzie do pojedynku Australijczyków z reprezentacją Iranu, natomiast 29 maja kibice będą mogli obejrzeć starcie podopiecznych Marka Lebedewa z reprezentacją Kanady pod wodzą byłego selekcjonera biało-czerwonych Stephane’a Antigi! Dodajmy, że Kanada także będzie przebywać na zgrupowaniu w Jastrzębiu-Zdroju.

– Ten pobyt reprezentacji Australii jest szansą na to, aby pokazać nasze miasto z dobrej strony. Na pewno zaprosimy trenera i jego drużynę do siebie, do Urzędu Miasta – powiedziała Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Zgrupowanie w Jastrzębiu-Zdroju ma pomóc Australijczykom w przygotowaniach do Ligi Światowej (turnieje w słowackim Popradzie, fińskich Helsinkach oraz chińskim Kunshan), lipcowych kwalifikacjach w Australii do Mistrzostw Świata w 2018 oraz Mistrzostw Azji w Indonezji (24.07.2017-01.08.2017).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin