Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jurij Gladyr środkowym Jastrzębskiego Węgla. Zagra w PlusLidze jako Polak! [WIDEO]

05.06.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub podpisał kontrakt ze środkowym bloku Jurijem Gladyrem. Umowa będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością przedłużenia jej o kolejny sezon.

Urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik większość swojej kariery związał z polską ligą. W 2008 roku trafił z Łokomotywu Kijów na rok do AZS-u Politechniki Warszawskiej, skąd następnie przeszedł do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W klubie z Opolszczyzny spędził łącznie siedem lat, zdobywając z nim: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV. Później jeszcze przez rok występował w naszym kraju, tym razem broniąc barw PGE Skry Bełchatów. W tym czasie wzbogacił swoją kolekcję o srebro mistrzostw Polski.

Teraz trafia do naszego Klubu. – Jastrzębski Węgiel to klub, który zawsze gra o najwyższe cele i przed każdym sezonem wysoko zawiesza sobie poprzeczkę. To jest klub z historią, w którym grało wielu znakomitych zawodników i w którym pracowali świetni trenerzy. Właśnie w takim klubie chcę kontynuować swoją karierę – mówi Jurij Gladyr.

Ostatnie dwa sezony spędził poza Polską. Najpierw przez rok występował w tureckim Fenerbahçe Stambuł (Superpuchar Turcji), a minione rozgrywki zakończył we włoskim Emma Villas Siena. Według rankingu ligi tureckiej Gladyr był najlepszym środkowym ligi, zaś w Italii sezon zasadniczy zakończył w czołówce środkowych ligi (4.miejsce).

– Jurija Gladyra pamiętam jeszcze z moich początków pracy w Polsce. To wysokiej klasy zawodnik, z wielkim sercem do gry i znakomitymi umiejętnościami. To co ważne, to jego ogromne doświadczenie, które może okazać się bezcenne dla zespołu. Składają się na to długie lata występów w Polsce, rok spędzony w Turcji i ostatnio sezon we Włoszech. Jest to dokładnie taki zawodnik, jakiego potrzebowaliśmy. Uważam, że Jurij będzie jednym z kluczowych graczy w naszym zespole – uważa Roberto Santilli, trener naszej drużyny.

Sam zawodnik również nie kryje swojej radości. – Wracam do kraju, w którym grałem przez wiele lat, który mi się podoba i w którym zarówno ja, jak i moja rodzina czujemy się bardzo dobrze, jak w domu. Wszystko złożyło się „na tak”. Jestem zadowolony z powrotu do PlusLigi – podkreśla Gladyr.

Istotna informacja w kontekście pozyskania zawodnika jest taka, że Jurij Gladyr będzie występować w Jastrzębskim Węglu jako Polak. – Zarówno siatkarz, jak i my jako Klub dopełniliśmy wszelkich wymogów formalnych w tym zakresie. Po uzyskaniu zgody z federacji ukraińskiej oraz z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, sprawa ta została pomyślnie dla nas usankcjonowana również przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). Tym samym Jurij nie będzie zajmował miejsca w zespole dla trzech obcokrajowców wedle limitu obowiązującego w PlusLidze – informuje Adam Gorol, prezes Klubu.

Jurij Gladyr

Ur. 08.07.1984r. w Połtawie

Wzrost/waga: 202 cm/96 kg

Zasięg w ataku: 360 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Emma Villas Siena.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin