Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jurij Gladyr pozostaje na dłużej w Jastrzębskim Węglu!

24.02.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub przedłużył kontrakt ze środkowym bloku Jurijem Gladyrem. Nowa umowa będzie obowiązywać na dwa kolejne sezony.

Jurij Gladyr jest ważnym „ogniwem” naszego zespołu, jednym z liderów drużyny, graczem niezwykle charakternym, któremu formy sportowej może pozazdrościć wielu młodszych kolegów. Miał  istotny udział w wywalczeniu przez Jastrzębski Węgiel mistrzostwa Polski i Superpucharu Polski i wierzę, że pomoże nam sięgnąć po kolejne trofea. Dlatego bardzo się cieszę, że zostanie z nami przynajmniej jeszcze przez dwa sezony – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Nie było argumentu przeciw. Jeśli jest obopólna zgoda zarówno zawodnika, jak i klubu, to logicznym jest, żeby pozostać w takim klubie, jakim jest Jastrzębski Węgiel. O tym klubie mogę się wypowiadać tylko w samych superlatywach. Biorąc pod uwagę zespół, jaki teraz posiadamy oraz to, w jakim kierunku ten klub zmierza – cały czas się rozwija, chce zdobywać kolejne trofea – moja decyzja nie mogła być inna. Podjęcie jej było dla mnie proste – mówi 38-letni Jurij Gladyr.

Jurij występuje w Jastrzębskim Węglu od sezonu 2019/2020. Mistrzowski sezon 2020/2021 zakończył jako najlepszy serwujący ligi (59 asów). Co ciekawe, to on skończył ostatnie piłki zarówno na wagę triumfu w PlusLidze, jak i w Superpucharze Polski. Za pierwszym razem był to udany atak ze środka, natomiast za drugim – as serwisowy.

Urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik trafił do naszego Klubu z włoskiego klubu Emma Villas Siena, a jeszcze wcześniej przez rok występował tureckim Fenerbahçe Stambuł. Spore sukcesy odnosił z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, w której spędził łącznie siedem lat. Zdobył tam: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV.

Jurij występuje w Jastrzębskim Węglu na polskiej licencji, więc nie blokuje miejsca w zespole dla trzech obcokrajowców na boisku wedle limitu obowiązującego w PlusLidze.

Jurij Gladyr

Ur. 08.07.1984r. w Połtawie (Ukraina)

Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Emma Villas Siena, Jastrzębski Węgiel.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin