Jurij Gladyr na kolejny rok w Jastrzębskim Węglu! „Klub zapewnia wszystko, co potrzeba profesjonalnemu siatkarzowi”

Opublikowany przez 24 maja, 2020 14:53

Rozmiar czcionki : A- A A+

Z radością informujemy, że nasz Klub przedłużył kontrakt na kolejny sezon ze środkowym bloku Jurijem Gladyrem.

Dla 36-letniego Gladyra będzie to drugi sezon w barwach Jastrzębskiego Węgla. Obie strony nie kryją zadowolenia z tego faktu.

Cieszę się, że kolejny z zawodników podstawowego składu z sezonu 2019/2020 zostaje z nami na dłużej. Po Lukasie Kampie i Jakubie Popiwczaku również Jurij Gladyr będzie nadal stanowił o sile naszej drużyny. O tym zawodniku można mówić wyłącznie w superlatywach. Jest to gracz kompletny na swojej pozycji – dysponujący mocną zagrywką, pewnym atakiem i skutecznym blokiem. Jego atutem jest też ogromne doświadczenie zebrane w PlusLidze oraz ligach zagranicznych. To jeden z kluczowych graczy Jastrzębskiego Węgla – podkreśla Adam Gorol, prezes Klubu.  

Jurij również nie szczędzi komplementów naszemu Klubowi. – Decyzję o pozostaniu w Jastrzębskim Węglu na kolejny sezon podjąłem z łatwością. Ogłaszam to z przyjemnością i dumą. Jastrzębski Węgiel jest klubem, który zapewnia wszystko, co potrzeba profesjonalnemu siatkarzowi do rozwoju i osiągnięcia sukcesu. Tak indywidualnie, jak i zespołowo. Nasze cele na nowy sezon pozostają niezmienne. Podobnie jak w minionych rozgrywkach chcemy wszyscy razem powalczyć o mistrzostwo Polski – mówi Jurij Gladyr.

Urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik trafił do naszego Klubu przed minionymi rozgrywkami z włoskiego klubu Emma Villas Siena, a jeszcze wcześniej przez rok występował tureckim Fenerbahçe Stambuł. Największe sukcesy jak dotąd odnosił jednak z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, w której spędził łącznie siedem lat. Zdobył tam: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV.

Istotna informacja w kontekście tego zawodnika jest taka, że Jurij występuje w Jastrzębskim Węglu jako Polak. Tym samym nie blokuje on miejsca w zespole dla trzech obcokrajowców na boisku wedle limitu obowiązującego w PlusLidze.

Jurij Gladyr

Ur. 08.07.1984r. w Połtawie

Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Emma Villas Siena, Jastrzębski Węgiel.