Juniorzy z Akademii Talentów mistrzami oraz brązowymi medalistami mistrzostw Śląska

12.02.2020 Autor: Arkadiusz Modliński

Wczoraj zakończyły się mistrzostwa Śląska juniorów. Występujące w roli gospodarzy turnieju zespoły Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla zdominowały zawody, sięgając po tytuły mistrzów oraz brązowych medalistów w województwie.

W meczu o złoto wojewódzkiego turnieju finałowego w Hali Sportowej w Szerokiej podopieczni trenera Dariusza Luksa pewnie pokonali AZS 2020 Częstochowa 3:1 (25:11, 25:19, 20:25, 25:16). Najlepszym zawodnikiem finału i całego turnieju wybrany został Michał Gierżot.

W drodze po prymat w województwie nasi siatkarze odnieśli komplet zwycięstw, pokonując w grupie MKS Będzin i Norwid Częstochowa, a następnie w półfinale swoich kolegów z drugiego zespołu Akademii Talentów, zaś w wielkim finale wspomnianą ekipę spod Jasnej Góry.

Pojedynek o pierwsze miejsce przebiegł pod dyktando naszej drużyny. Jedynie w trzecim secie AZS 2020 był w stanie przełamać gospodarzy. W czwartej partii gospodarze stanęli na wysokości zadania, pieczętując swój sukces.

Na najniższym podium stanął też drugi zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla prowadzony przez trenerów: Jakuba Dejewskiego i Dawida Hołdę. W starciu o brąz nasi siatkarze  z AT także w czterech setach zwyciężyli Norwida Częstochowa.

Obie nasze ekipy uzyskały awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów.

Ponadto, spośród sześciu indywidualnych wyróżnień za turniej finałowy aż pięć trafiło do naszych zawodników. MVP wybrany został Michał Gierżot, najlepszym przyjmującym – Jakub Czyżowski, rozgrywającym – Dawid Gruszczyński, atakującym – Krystian Walczak, a środkowym – Patryk Cichosz. Jedynie nagroda dla najlepszego libero powędrowała do Jana Pogłodzińskiego (AZS 2020 Częstochowa).

Mistrzostwa Śląska Juniorów – Jastrzębie-Zdrój

Runda grupowa

Grupa A

AZS 2020 Częstochowa – BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:16, 25:15)

BBTS Włókniarz Bielsko-Biała – AT II Jastrzębski Węgiel 2:3 (15:25, 26:24, 14:25, 26:24, 10:15)

AT II Jastrzębski Węgiel – AZS 2020 Częstochowa 0:3 (17:25, 21:25, 20:25)