Juniorzy Jastrzębskiego Węgla wicemistrzami Polski!

05.07.2020 Autor: Arkadiusz Modliński

Dobre wieści napłynęły do nas z Dębicy, gdzie od środy rozgrywany był turniej o mistrzostwo Polski w kategorii juniorów. Z radością informujemy, że nasz zespół z Akademii Talentów wywalczył w swojej kategorii wiekowej srebrne medale.

W fazie grupowej drużyna dowodzona przez trenera Dariusza Luksa pokonała kolejno: AKS V LO Rzeszów, EKS Skra Bełchatów oraz MOS Wola Warszawa. Dodajmy, że zrobiła to w świetnym stylu. Tylko w ostatnim starciu na tym etapie turnieju nasi akademicy stracili seta.

W półfinale zespół z Akademii Talentów trafił na ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa. Była to zatem powtórka z finału mistrzostw Śląska. W lutym, w decydującym starciu mistrzostw województwa nasi akademicy pokonali częstochowian 3:1. Natomiast w sobotnim starciu było o wiele trudniej. Zespół z Częstochowy prowadził już nawet 2:1 w setach, ale nasi juniorzy odwrócili losy meczu i wygrali go po tie-breaku.

W niedzielnym finale naprzeciw naszej ekipy raz jeszcze w tym turnieju stanął zespół MOS-u Wola Warszawa, który w półfinale również w pięciu setach pokonał Trefl Gdańsk. Warszawski zespół postawił bardzo trudne warunki naszej drużynie i po zaciętym boju zwyciężył w finale 3:2.

Cały turniej w wykonaniu naszego zespołu należy jednak ocenić na plus. Ekipa dowodzona przez trenera Dariusza Luksa pokazała się z bardzo dobrej strony, a do pełni szczęścia zabrakło niewiele.

Brawo zespół, brawo sztab!

WYNIKI:

Faza grupowa:

Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:20).

MVP: Michał Gierżot.

Jastrzębski Węgiel – EKS Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:18, 25:21)

MVP: Jakub Czyżowski.

Jastrzębski Węgiel – MOS Wola Warszawa 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 25:21).

MVP: Mariusz Połyński.

Półfinał:

Jastrzębski Węgiel – ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa 3:2  (25:23, 23:25, 26:28, 25:16, 15:13)

MVP: Krystian Walczak.

Finał:

Jastrzębski Węgiel – MOS Wola Warszawa 2:3 (25:23, 19:25, 26:24, 22:25, 13:15)

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy przyjmujący – Michał Gierżot.

Klasyfikacja końcowa MP: 1. MOS Wola Warszawa, 2. Jastrzębski Węgiel, 3. Trefl Gdańsk, 4. ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa, 5. AKS V LO Rzeszów, 6. Hemarpol Norwid Częstochowa, 7. AZS UWM Olsztyn, 8. EKS Skra Bełchatów.