Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jordan Zaleszczyk środkowym Jastrzębskiego Węgla!

12.06.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Miło nam poinformować, że nasz Klub związał się kontraktem z 22-letnim środkowym bloku, Jordanem Zaleszczykiem.

– Głównym powodem, dla którego zdecydowałem się na podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem było rozwijanie swojej kariery, wspinanie się po jej szczeblach jeszcze trochę wyżej. Wydaje mi się, że to będzie dla mnie dobry moment, żeby rozwijać się przyszłościowo, ale też żeby już pokazać swoją wartość i dodać dużo od siebie, by pomóc w jak najlepszych wynikach w nadchodzącym sezonie – mówi Jordan Zaleszczyk, nowy nabytek naszego Klubu.

Jordan Zaleszczyk jest wychowankiem Trefla Gdańsk. W klubie z Pomorza występował we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Do pierwszej drużyny na stałe dołączył przed sezonem 2021/2022. Jego debiut w PlusLidze nastąpił jednak sezon wcześniej, kiedy był jeszcze siatkarzem II-ligowego Trefla Lębork i juniorów Trefla Gdańsk.

Łącznie w PlusLidze spędził cztery sezony, w których rozegrał 32 mecze, zdobywając w nich 113 punktów. Co ciekawe, swój rekord punktowy zanotował w meczu z Jastrzębskim Węglem. 9 marca tego roku w meczu 25. kolejki fazy zasadniczej PlusLigi zdobył 17 punktów, z czego sześć w bloku i cztery po asach serwisowych.

– Motywacja wtedy była podwójna ze względu na to, że Jastrzębski Węgiel to drużyna z absolutnego topu. Dobrze wszedłem w tamto spotkanie. Był to jeden z moich lepszych meczów, w których pokazałem się na boisku – uważa Jordan Zaleszczyk.

Prezes Adam Gorol wiąże spore nadzieje z transferem młodego środkowego do Klubu.

– Jordan Zaleszczyk to jeden z najbardziej obiecujących zawodników swojego pokolenia na pozycji środkowego. Gracz młody, a już z pewnym doświadczeniem na parkietach PlusLigi. Chłopak ze świetnymi warunkami fizycznymi i dynamiką. Do tego pewny siebie na boisku, grający bez kompleksów wobec bardziej utytułowanych rywali, co pokazał w tegorocznym meczu z nami w Gdańsku. Wierzę, że jest to przyszłość naszego Klubu, ale i polskiej siatkówki. Bardzo się cieszę z jego pozyskania – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Jordan Zaleszczyk

Pozycja: Środkowy

Data i miejsce urodzenia: 23.04.2002r., Puck

Wzrost: 204 cm

Waga: 91 kg

Zasięg w ataku: 350 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin