Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jeden krok dzieli Jastrzębski Węgiel od półfinału Ligi Mistrzów

13.03.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższą środę o godzinie 18:00 nasz zespół rozegra przed własną publicznością rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Do awansu do najlepszej czwórki w Europie nasza drużyna potrzebuje w starciu z wicemistrzem Niemiec, VfB Friedrichshafen, dwóch zwycięskich setów.

Środowe starcie będzie czwartym w tym sezonie i szóstym w ciągu ostatnich 12 miesięcy pomiędzy tymi zespołami. Wszystkie te pojedynki rozegrane w tym okresie kończyły się wygraną Jastrzębskiego Węgla za trzy punkty. Ostatnie, które odbyło się w miniony czwartek w Neu-Ulm, nasz zespół rozstrzygnął w 70 minut, a rywalom pozwolił łącznie na zdobycie 46 punktów.

Wynik 3:0 osiągnięty w Niemczech sprawia, że do awansu do półfinału Ligi Mistrzów wystarczą naszej ekipie dwa wygrane sety. Mimo tej z pozoru komfortowej sytuacji, w naszym obozie panuje spokój, a trener oraz sami zawodnicy tonują hurraoptymistyczne nastroje.

Faktycznie, pierwszy krok do półfinału został zrobiony, ale jest jeszcze drugi mecz. Jestem pewien, że rywale zagrają dobrze i zrobią wszystko, żeby wygrać to spotkanie. Przez większą część sezonu prezentowali wysoki poziom, zarówno w lidze niemieckiej, jak i w Lidze Mistrzów, dlatego musimy być przygotowani na najlepszą wersję VfB Friedrichshafen. Trzeba zachować skupienie i koncentrację – mówi Marcelo Mendez, trener Jastrzębskiego Węgla.

W podobnym tonie wypowiada się kapitan naszego zespołu Benjamin Toniutti. – Czeka nas trudny mecz. Wielokrotnie już widzieliśmy, jak w rewanżu drużyny podnosiły się po porażkach w pierwszych meczach. Niemiecki zespół przyjedzie tutaj zdeterminowany, dlatego spodziewamy się trudnej przeprawy. Nie możemy myśleć tylko o wygraniu dwóch setów, ale o wygraniu całego meczu. Przygotowujemy się jak najlepiej i mam nadzieję, że w środę wieczorem to Jastrzębski Węgiel zamelduje się w półfinale Ligi Mistrzów – dodaje rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Benjamin Toniutti.

W obozie rywala panują minorowe nastroje. Drużyna dowodzona przez trenera Marka Lebedewa przegrała cztery ostatnie spotkania, licząc potyczki w Bundeslidze oraz Lidze Mistrzów.  – Będzie bardzo trudno odwrócić losy tej ćwierćfinałowej rywalizacji. Nie mamy co do tego wątpliwości. Ale będziemy walczyć o każdą szansę. Przegraliśmy też  niedzielny mecz ligowy, więc jesteśmy zmotywowani do tego, by po pierwsze przerwać tę niekorzystną serię porażek, a po drugie awansować do półfinału Ligi Mistrzów. Oczywiście szanse są bardzo małe, ale w Niemczech mówi się, że „nadzieja umiera ostatnia” – stwierdza Mark Lebedew, trener VfB Friedrichshafen.

Mateusz Biernat, pochodzący z Radlina drugi rozgrywający VfB Friedrichshafen w pełni podziela zdanie swojego szkoleniowca.

Wiemy, jak trudne zadanie stoi przed nami w rewanżu, praktycznie bez możliwości potknięcia. Ale gdybyśmy nie wierzyli w siebie, jak moglibyśmy nazywać siebie profesjonalistami? W każdym meczu drużyna wychodzi na boisko, żeby wygrać, a co przynosi przebieg gry to już inna sprawa. Mecz w Neu Ulm to był teatr jednego aktora w wykonaniu Jastrzębskiego Węgla, ale my nadal chcemy walczyć i pokazać się z dobrej strony. Faworyt jest jasny, ale nie możemy podejść do tego meczu z mentalnością przegranego. Mamy obecnie więcej przykrych niż szczęśliwych momentów i szukamy przełamania. Może przyjdzie ono w tym najmniej spodziewanym momencie. Kto wie. Na pewno do ostatniej piłki będziemy walczyć. Tylko wtedy kiedy walczysz, stwarzasz sobie możliwość zwycięstwa – uważa zawodnik VfB Friedrichshafen.

Jastrzębski Węgiel ma szansę na drugi z rzędu półfinał Ligi Mistrzów. W zeszłej edycji tych rozgrywek nasza drużyna dotarła na ten etap rozgrywek, ale wówczas drogę do finału zamknął nam późniejszy triumfator tamtej edycji LM, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Początek środowego spotkania o godzinie 18:00. Transmisja w Polsacie Sport.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin