Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jeden krok do finału PlusLigi

25.04.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W minioną sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej Jastrzębski Węgiel zdecydowanie zwyciężył z PGE Skrą Bełchatów, wykonując tym samym pierwszy krok w stronę finału tegorocznych rozgrywek o mistrzostwo Polski. W najbliższy wtorek o godzinie 20:30 w Hali Energia odbędzie się drugi mecz w półfinałowej serii (do dwóch wygranych), w którym nasz zespół może przypieczętować awans do drugiego z rzędu, a szóstego w historii Klubu, finału.

Po ciężkiej przeprawie w meczach ćwierćfinałowych, Jastrzębski Węgiel w świetnym stylu pokonał w pierwszym meczu półfinałowym bełchatowską drużynę. Zdecydowane zwycięstwo do 14 punktów w pierwszym secie nie zapowiadało, że następne partie będą tak wyrównane. Niemniej zawodnicy PGE Skry Bełchatów nie zwiesili głów i zaciekle walczyli przez resztę spotkania, doprowadzając do dwóch piłek setowych w drugiej partii i trzech setboli w trzeciej odsłonie. Na szczęście dobra gra całej naszej drużyny zaowocowała w końcówkach. Spokój i brak błędów w kluczowych momentach sprawiły, że to nasz zespół ostatecznie cieszył się z wygranych na przewagi we wskazanych wyżej setach, jak i w całym spotkaniu 3:0.

– Nie zapominajmy, że Skra też pragnie tego awansu, więc na pewno nie będzie łatwo i nie ma nawet o czym dyskutować. Ten mecz pokazał, że nie jest łatwo. Po tym pierwszym secie byliśmy cały czas skoncentrowani. Nie było tak, że my odpuściliśmy i zrobiło się równo. To jest klasowy zespół, który może dołożyć w każdym elemencie i wprowadzić w tarapaty każdego przeciwnika – podkreśla Jurij Gladyr, który na dobre powrócił już do zespołu po wcześniejszych kłopotach zdrowotnych.

– Wygraliśmy ten mecz i teraz musimy przygotować się na bardzo ciężką walkę w Bełchatowie. To drużyna, w której są mocni zawodnicy, potrafiący dobrze zagrywać i atakować. Poprawiliśmy naszą grę w stosunku do tego, co prezentowaliśmy ostatnio, ale jeszcze były takie momenty, że traciliśmy głowę i nie graliśmy równo przez cały czas. Ale to jest sport i czasami tak jest – ocenia z kolei MVP poprzedniego meczu, Jan Hadrava, który swoją zagrywką odmienił losy ostatniej partii.

Zwycięstwo w najbliższym spotkaniu umożliwi naszej drużynie grę w finale mistrzostw Polski, a tym samym szansę na obronę tytułu sprzed roku. Zadanie będzie o tyle trudne, że rywalizacja przenosi się do Bełchatowa, w którym z pewnością nie zabraknie dopingu tamtejszych kibiców, a stawka, o którą toczyć się będzie walka na boisku, jest bardzo wysoka.

– Wszystkie ręce na pokład i jedziemy do Bełchatowa. Trzeba zrobić to samo, co zrobiliśmy w sobotę. Ale wiadomo, że nie będzie łatwo, bo to oni będą teraz grali przed własną publicznością. My musimy robić swoje, wyjść w pełni skoncentrowani i już we wtorek przypieczętować ten awans do finału, którego wszyscy pragniemy –  dodaje Gladyr.

Wtorkowe starcie w Bełchatowie rozpocznie się o godzinie 20:30. Transmisja będzie dostępna w Polsacie Sport.

 

Zapowiedź: Marta Pawletko.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin