Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel znów powalczy na piasku. Bronimy tytułu mistrzowskiego sprzed roku

04.08.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

W najbliższy czwartek w Krakowie rozpocznie się druga edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w wydaniu męskim. Jastrzębski Węgiel broni tytułu wywalczonego przed rokiem w Gdańsku.

Pomysł rozgrywek ligi letniej na piasku zrodził się po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa szefowie Polskiej Ligi Siatkówki S.A. musieli zdecydować o przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020. W premierowej edycji rozgrywek w 2020 roku nasz zespół okazał się najlepszy w stawce i wygrał całe zawody, triumfując w turnieju finałowym w Gdańsku.

W tym roku PreZero Grand Prix z udziałem drużyn męskich odbędzie się w Krakowie, a mecze będzie można będzie zobaczyć zarówno na trybunach, jak i na sportowych antenach Polsatu. Rywalizacja potrwa od 5 do 8 sierpnia na boisku do plażówki w kompleksie KS Wanda Kraków (ul. Bulwarowa 39).

Mecze odbywać się będą do dwóch wygranych setów. Nowością jest system grania, tzw. brazylijski, którego podstawową zasadą jest odpadnięcie zespołu z turnieju dopiero po drugiej porażce.

Składy zespołów występujących w Letniej Grand Prix będą mogły liczyć od czterech do ośmiu zawodników, zaś sztaby trenerskie będą mogły być maksymalnie pięcioosobowe. Zawody odbywać się będą zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową 4×4 na piasku.

Na starcie zmierzymy się z ekipą MKS Ślepsk Malow Suwałki. Nasze starcie otworzy całe zawody. Start meczu o godzinie 9:00.

Jastrzębski Węgiel wystąpi w Krakowie w sześcioosobowym składzie: Jakub Popiwczak (kapitan), Rafał Szymura, Szymon Biniek, Wojciech Szwed, Stanisław Wawrzyńczyk, Tural Hasanli. Rezerwowym zawodnikiem będzie Jakub Macyra. Sztab szkoleniowy tworzą: Leszek Dejewski, Bogdan Szczebak i Bartosz Celadyn.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin